Kotki ze Świętochłowic podbijają świat. Niczego milszego dzisiaj nie zobaczysz!

Kotki

Niecodzienna i przepiękna galeria pojawiła się niedawno na oficjalnym profilu świętochłowickiej Kociej Brygady. Ta znakomita organizacja społeczna pomaga i opiekuje się kotami. Znają ich już całe Świętochłowice, może jednak czas aby wyjść także poza miasto? Oglądając te zdjęcia nie ma wątpliwości że tak właśnie będzie.

Malutkie kocięta w filiżankach, kotki w torebkach, na kocykach i podusiach oraz mruczusie z zabawkowymi samochodzikami. Wszystkie piękne, wabią swoim wdziękiem swoich przyszłych "człowieków". Mówi się bowiem, że to kot znajduje swojego człowieka, a nie odwrotnie. Przepiękną sesję zdjęciową miotu kotki Viki sfotografowała świętochłowiczanka Karolina Pośpiech.– To już druga sesja jaką miałam przyjemność wykonać dla Kociej Brygady. Praca z tymi słodkimi modelami nie jest łatwa, kociaki są bardzo ruchliwe i ciągle uciekają z kadru. Zawsze potrzebne są dodatkowe pary rąk, które pilnują kotki i je układają. Mimo wszystko uwielbiam robić im sesje, bo wyglądają wręcz przecudnie. Zdjęcia tradycyjnie będą w kalendarzu (na rok 2022) z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie kociaków. Zachęcam wszystkich do wspierania fundacji - opowiada o pracy z kociętami Karolina.Rzeczywiście do zwierząt trzeba mieć cierpliwość, zwłaszcza zaś do takich maluchów. Węszą wszędzie zabawę i trudno im się dziwić. Dzięki sesjom fotograficznym, takim jak ta - młode kociąta mają szansę trafić w przyszłości do opiekuńczego domku, gdzie dorosną i z małych kociaków staną się prawdziwymi królowymi i królami domostw. Aneta Sosinka - Prezes Fundacji Kocia Brygada Świętochłowice nie ukrywa, że organizacja pracy ma coraz więcej, a ilość zwierzaków jakie do niej trafiają wymaga potężnego wsparcia. Koci brygadziści dwoją się i troją, aby pozyskiwać fundusze na działalność pomocową dla "miziastych". Ta sesja również ma szansę się do tego przyczynić.

– W zasadzie pomysł na kocie portfolio wziął się z myślą o przyszłych adopcjach. Taka sesja ma wzbudzić zainteresowanie działalnością fundacji i oczywiście samymi kotkami. Po obejrzeniu wykonanych zdjęć stwierdziliśmy, że trafią do planowanych przez nas kalendarzy, z których dochód zasili konto fundacji - informuje Pani Prezes. - Zamierzamy w niedalekiej zrobić sesję zdjęciową naszych kotów w towarzystwie znanych ludzi, ale na razie tylko takiego rąbka tajemnicy możemy uchylić - dodaje.

-Choć formalnie fundacja działa od października zeszłego roku, to już od dwóch lat intensywnie zajmuje się kocimi problemami. Przez ten czas udało się uratować , wyleczyć i oddać do adopcji ponad 200 kotów. Organizacja ta stała się w Świętochłowicach solidną marką, coraz bardziej słychać o niej także poza granicami naszego miasta. Jeśli społecznicy z tak wielkim zapałem będą pracować dalej, tylko kwestią czasu jest, kiedy sława o Kociej Brygadzie dotrze w każdy zakątek naszego regionu.

Całą galerię możecie obejrzeć na Facebookowym profilu Fundacja Kocia Brygada Świętochłowice. Nie zapomnijcie go także zalajkować!

Sesja zdjęciowa 📸📷wykonana przez cierpliwą #KarolinaPośpiech oraz asystentkę #EwaPośpiech.To tylko część foteczek...

Opublikowany przez Fundacja Kocia Brygada Świętochłowice Środa, 28 kwietnia 2021

Warto Kocią Brygadę wspierać!


Osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć od kwoty do opodatkowania 6% dochodu (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT).

Wystarczy dokonać wpłaty na jedno z głównych kont bankowych Fundacji:
Nest Bank S.A.
11 2530 0008 2100 1068 7310 0001
z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

A jeśli macie za granicą wielbicieli tych mruczących stworzeń, zarekomendujcie im Kocią Brygadę. Wspierać społeczników można także z zagranicy!

Wpłaty zagraniczne w euro:
Kod SWIFT/BIC: NESBPLPW
81 2530 0008 2100 1068 7310 0002
z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"