Kradzież prętów w Świętochłowicach. Złodziejowi grozi długa odsiadka!

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 22-letniego złodzieja - mieszkańca Świętochłowic. Ten mężczyzna dokonał kradzieży elementów metalowych z terenu jednej ze świętochłowickich firm. Sprawa będzie miała swój finał w sadzie. Rabusiowi grozi nawet 5 lat za kratami.

60 662566

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach, w połowie minionego tygodnia dyżurny świętochłowickiej policji odebrał zgłoszenie o kradzieży na terenie jednej ze świętochłowickich firm. Na miejsce udali się policjanci z wydziału kryminalnego. Stróże prawa ustalili, że nieznana osoba dokonała kradzieży metalowych prętów. Intensywna praca policjantów doprowadziła do szybkiego ustalenia danych i wizerunku złodzieja.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali rabusia. Okazał się nim być 22-letni świętochłowiczanin. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do miejscowej komendy policji. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Świętochłowic zarzutu kradzieży. Grozi mu do 5 lat za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

czytaj więcej:

Policja

Policjanci kontrolują kierowców i pieszych

Złodziej ze Świętochłowic

Kradł alkohol i… słodycze. Wpadł w Świętochłowicach

Daniel Beger, prezydent Świętochłowic

Prezydentowi Świętochłowic skradziono samochód

Wypadek, ul. Bytomska i Powstańców Śląskich, Świętochłowice, 19.11 2021

Śmiertelny wypadek na ulicy Bytomskiej

Diler Świętochłowice

Ten diler spacerował po Katowickiej z 400 działkami amfy

Poszukiwany jaworek

Poszukiwany Jacek Jaworek. Podejrzany o potrójne zabójstwo

Policja Świętochłowice

Lipiny. Rzucał kamieniami w auta. Potem pogryzł...