Kultowy budynek w Lipinach z wyremontowanymi wnętrzami. Zobacz, jak czysto!

Remont Domu Sportu w Lipinach 1

Dobiegł końca remont pomieszczeń szatni oraz korytarzy w słynnym, historycznym Domu Sportu w Lipinach. To miejsce, w którym sport jest obecny w naszym mieście już ponad 100 lat! We współpracy z zarządzającym obiektem OSIR Skałka, remont wykonały brygady remontowe lipińskiego Centrum Integracji Społecznej.

Oficjalny profil społecznościowy OSIR Skałka informuje, że w ramach prac remontowych w części pomieszczeń dokonano montażu płyt kartonowo-gipsowych. Całość została odmalowana. Odświeżono również schody i zamontowano nowe drzwi. Teraz jest czysto i pachnąco, aż chce się tam wejść.

Warto przy okazji nieco wspomnieć o historii tego miejsca.  Dom Sportu, zwany wcześniej Thurnhalle, wzniesiono w 1914 roku. W latach 1923–1939 znajdowała się tam słynna sekcja bokserska, którą założył  Wilhelm Klecha.

Jednolity w bryle z ratuszem, więc wyglądają jakby tworzyły całość. W gmachu były na dole pomieszczenia dla Straży Pożarnej, górę zaś przeznaczono do ćwiczeń, nie tylko strażaków ale i innych, głównie niemieckich organizacji młodzieżowych - pisał w jednym z artykułów Marian Piegza.

Remont Domu Sportu w Lipinach 1

czytaj więcej:

Śląsk Demarko Przemsza

Śląsk Demarko przegrywa z LKS Przemszą Siewierz na wyjeździe

Dofinansowanie

Wsparcie finansowe dla MKS Śląsk Demarko Świętochłowice

Karolina Kiszel medalistka IFBB w kategorii bikini fitness

Medalistka bikini fitness o wygrywaniu w czasie pandemii

Attachment1 3

Porażka z Odrą

Attachment

Ze zmiennym szczęściem

1

Skałka w blasku złota

1

Młodziczki Skałki Drużyną Roku