Kultowy budynek w Lipinach z wyremontowanymi wnętrzami. Zobacz, jak czysto!

Dobiegł końca remont pomieszczeń szatni oraz korytarzy w słynnym, historycznym Domu Sportu w Lipinach. To miejsce, w którym sport jest obecny w naszym mieście już ponad 100 lat! We współpracy z zarządzającym obiektem OSIR Skałka, remont wykonały brygady remontowe lipińskiego Centrum Integracji Społecznej.

Oficjalny profil społecznościowy OSIR Skałka informuje, że w ramach prac remontowych w części pomieszczeń dokonano montażu płyt kartonowo-gipsowych. Całość została odmalowana. Odświeżono również schody i zamontowano nowe drzwi. Teraz jest czysto i pachnąco, aż chce się tam wejść.

Warto przy okazji nieco wspomnieć o historii tego miejsca. Dom Sportu, zwany wcześniej Thurnhalle, wzniesiono w 1914 roku. W latach 1923–1939 znajdowała się tam słynna sekcja bokserska, którą założył Wilhelm Klecha.

Jednolity w bryle z ratuszem, więc wyglądają jakby tworzyły całość. W gmachu były na dole pomieszczenia dla Straży Pożarnej, górę zaś przeznaczono do ćwiczeń, nie tylko strażaków ale i innych, głównie niemieckich organizacji młodzieżowych - pisał w jednym z artykułów Marian Piegza.

czytaj więcej:

Speedrower

Speedrowery w Świętochłowicach

Śląsk Świętochłowice Unia Rędziny

Dwubramkowa wygrana dla MKS-u Śląska Świętochłowice

Wolontariusze Z Liceum im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach pracowali na Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce

Świętochłowiccy wolontariusze pomogli w Mistrzostwach Europy

Julia

Julia Grzesista w reprezentacji

Attachment

Wymiana ciosów w Jaworznie

Tornado3

Sportowe Lipiny wystartują z siłą tornada!

1

Jubileuszowy turniej dla „Absynentów”