Kultowy budynek w Lipinach z wyremontowanymi wnętrzami. Zobacz, jak czysto!

Dobiegł końca remont pomieszczeń szatni oraz korytarzy w słynnym, historycznym Domu Sportu w Lipinach. To miejsce, w którym sport jest obecny w naszym mieście już ponad 100 lat! We współpracy z zarządzającym obiektem OSIR Skałka, remont wykonały brygady remontowe lipińskiego Centrum Integracji Społecznej.

Oficjalny profil społecznościowy OSIR Skałka informuje, że w ramach prac remontowych w części pomieszczeń dokonano montażu płyt kartonowo-gipsowych. Całość została odmalowana. Odświeżono również schody i zamontowano nowe drzwi. Teraz jest czysto i pachnąco, aż chce się tam wejść.

Warto przy okazji nieco wspomnieć o historii tego miejsca. Dom Sportu, zwany wcześniej Thurnhalle, wzniesiono w 1914 roku. W latach 1923–1939 znajdowała się tam słynna sekcja bokserska, którą założył Wilhelm Klecha.

Jednolity w bryle z ratuszem, więc wyglądają jakby tworzyły całość. W gmachu były na dole pomieszczenia dla Straży Pożarnej, górę zaś przeznaczono do ćwiczeń, nie tylko strażaków ale i innych, głównie niemieckich organizacji młodzieżowych - pisał w jednym z artykułów Marian Piegza.

czytaj więcej:

Speedrower

Speedrowery w Świętochłowicach

MUKS Skałka mistrzem Polski młodziczek 7

Zrobiły to! Zawodniczki z MUKS Skałka Śląsk...

Judo śwce

Zakończył się obóz sportowy w UKS Judo Świętochłowice

Dwa razy podium szczypiornistek Skałki 2

Dwa razy podium szczypiornistek Skałki

Fot2

Trzecie miejsce Skałki w Michałkowicach

Jura Summet2

Trzecie miejsce w Jura Summer Cup 2020

E17c186eb9077cbeac8526f7738e2917 XL

Dwa zwycięstwa młodziczek Skałki