Chiny w Kochanie

Previous Next

Chińskie smoki, lampiony, wachlarze, piosenki na dobre zagościły, podczas Dni Chińskich w I LO im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach, obchodzonych w ramach Chińskiego Nowego Roku. W wydarzeniu brali udział uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjum.

 

Atrakcji nie zabrakło. Uczniowie mogli obejrzeć prezentację oTradycyjnym Chińskim Festiwalu Noworocznym i Święcie Wiosny oraz posłuchać wykładu dr Katarzyna Bańka – Orłowska, która opowiadała o kulturze i tradycji państwa środka, a także uczestniczyć  w ceremonii parzenia chińskiej herbaty oraz spróbowanie swoich sił w chińskich łamaczach językowych.

 

W trakcie imprezy goście wzięli także udział w grze polegającej na wykonywaniu zadań praktycznych i teoretycznych związanych z kulturą i językiem Chin. Uczniowie zostali podzieleni na drużyny, które prowadziły między sobą zaciętą rywalizację o atrakcyjne nagrody. Po wyłonieniu zwycięskiej drużyny, wychowawca klasy uniwersyteckiej z językiem chiński, Klaudia Siemieniak wraz ze swoimi uczniami wręczyli nagrody.

 

Była również możliwość otrzymania pamiątkowej zakładki z własnym imieniem zapisanym w znakach chińskich, degustacji tradycyjnej chińskiej herbaty oraz ciastek z wróżbą, a także wysłuchania piosenki w języku chińskim. Całość uzupełniała wystawa przedmiotów związanych z kulturą chińską oraz zdjęć z życia i działalności klas uniwersyteckich z językiem chińskim. - Dni Chińskie stały się w naszej szkole tradycją i są doskonałą okazją, aby dowiedzieć się więcej o Państwie Środka. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania związane z promowaniem kultury chińskiej będą równie udane. Tymczasem rozpoczynamy przygotowania do naszego kolejnego wydarzenia, czyli II Wojewódzkiego Konkursu z Wiedzy o Chinach i Kulturze Chin, który odbędzie się w kwietniu – powiedziały organizatorki, dr Katarzyna Bańka – Orłowska i mgr Katarzyna Prędota.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search