Lipiny Chorzowska 99. Za nami kolejny etap remontu tego budynku

Zakończył się kolejny etap remontu zabytkowej kamienicy w Lipinach przy ul. Chorzowskiej 99. To nowy projekt, dzięki któremu swoją świetność mają odzyskiwać całe kompleksy budynków w tej dzielnicy.

Lipiny Chorzowska 99, klatka schodowa po remoncie

Kilkanaście dni temu Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach poinformowało, że zakończyła się najważniejsza część tego remontu, czyli renowacja elewacji frontowej. Teraz ten budynek wygląda czysto i pięknie, tworząc wraz z budynkiem lipińskiego ratusza estetyczną enklawę przy ul. Chorzowskiej. Co równie ważne - remontowany jest już kolejny, przylegający budynek.

Jeśli chodzi o Chorzowską 99, właśnie poinformowano, że w budynku została także odnowiona i wymalowana klatka schodowa. To również efekt próśb mieszkańców, którzy przy okazji rozpoczęcia remontu niejednokrotnie wskazywali, aby wraz z piękną elewacją, wyremontować także klatkę schodową. To się właśnie stało.

Dobiegł końca remont klatki schodowej przy ul. Chorzowskiej 99 - czytamy na profilu Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach. Możemy pochwalić się pracą naszych pracowników w ramach projektu "Szansa na nowy start"


Ponadto spółka MPGL informuje, że w budynku wcześniej zostały zamontowane nowe drzwi wejściowe od strony podwórza oraz ulicy, a na klatce schodowej zostały wymienione m.in. punkty świetlne oraz tynki.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Pracownia

Nowe pracownie w świętochłowickim zespole edukacji

Grozby

Groził kobiecie pobiciem. Za kratami może...

Basen skalka

Basen na świętochłowickiej Skałce już czynny!

Swiony

Świętochłowice zanotowały wyższy niż w ubiegłym...