Lipiny pod obserwacją. Rusza test nowego systemu monitoringu

Pilotażowy program o nazwie "ZIMM" będzie testowany w Świętochłowicach przez najbliższe 3 miesiące. Dzięki niemu w Lipinach zostanie zainstalowanych sześć nowoczesnych kamer, niektóre z nich będą mogły dodatkowo uruchamiać alarm lub nadać komunikat.

Zimm

ZIMM, dzięki możliwości bezpośredniego łączenia się ze Śląskim Centrum Monitoringu będzie stanowił nowoczesne narzędzie integrujące działania Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straży Miejskiej i Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, co zwiększy szansę na wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz aktów wandalizmu już w momencie ich popełniania - możemy przeczytać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

ZIMM to system półautomatyczny, pracownik nie musi na bieżąco obserwować wszystkich nagrań z kamer, ale dostaje konkretną informację w chwili, gdy system wykryje zdarzenie, którego wcześniej zostało mu wskazane jako godne uwagi – tłumaczy Tomasz Dewalski, przedstawiciel firmy DTM Technology. – W porównaniu do innych ofert dostępnych na rynku, nasz system charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością: wyłapuje aż 95% zdarzeń zaprogramowanych i odrzuca 100% zdarzeń fałszywych - dodaje.

Jeżeli ZIMM w wersji pilotażowej się sprawdzi, przeprowadzona zostanie dokładna analiza miejsc potencjalnych zagrożeń, która będzie podstawą do sporządzenia dokładnego planu rozmieszczenia kamer w pozostałych dzielnicach Świętochłowic.

Fotografia kontekstowa: alarmy.org

Świętochłowice pod czujnym okiem 👁‍🗨 ZIMM! Już wkrótce porządku na świętochłowickich ulicach i placach strzec będzie...

Opublikowany przez Miasto Świętochłowice Środa, 10 marca 2021