Lipiny remontują się dalej! Czas na kolejną zabytkową kamienicę

Wczoraj pisaliśmy o zakończeniu remontu kamienicy przy ul. Chorzowskiej 99, a dziś możemy już poinformować, że rozpoczął się remont kolejnego budynku w tym samym ciągu. To realizacja specjalnego planu renowacji miejskich kamienic w tej dzielnicy.

O rozpoczęciu remontu poinformował Prezydent Świętochłowic Daniel Beger, który opublikował także zdjęcia z rozpoczęcia prac. Tym razem będzie to kamienica usytuowana na rogu ulic Chorzowskiej i Św. Jana. Dzięki temu wypięknieje jednocześnie fragment całego kwartału Lipin. Przypomnijmy, że to ciąg budynków rozpoczynający się od lipińskiego ratusza, w którym siedzibę ma Centrum Integracji Społecznej, poprzez wspomniany budynek przy Chorzowskiej 99 oraz kolejny przyległy, u zbiegu ulic. Już wkrótce i ta kamienica odzyska blask i przełoży się na zdecydowaną poprawę wizerunku tej części dzielnicy.

Kolejny budynek w Lipinach odzyska niebawem swój blask! Kamienica na rogu ul. Chorzowskiej i św. Jana przygotowana została do czyszczenia elewacji przez firmę Clearex. Prace rozpoczęły się od strony św. Jana ze względu na utrudnienia przy remoncie torowiska - poinformował na Facebooku prezydent Świętochłowic.

Przypomnijmy, że w Lipinach trwa remontowa gorączka także w innych miejscach dzielnicy. Niedawno swój blask odzyskała duża kamienica u zbiegu ulic Barlickiego i Granicznej i rozpoczął się remont byłego domu urzędniczego Huty Guidotto. Za obie te inwestycje odpowiada prywatny inwestor, firma Obiegło Investments. Jednak rusztowania od strony podwórza stoją również przy elewacji budynku przy ul. Barlickiego 20. Ciągle trwają również remonty klatek schodowych w tej dzielnicy.


Krok po kroku kamienice będą coraz ładniejsze, przyjaźniejsze. To efekt właściwej współpracy na linii Miasto Świętochłowice - MPGL Świętochłowice - dodał prezydent.