Lipiny. Rzucał kamieniami w auta. Potem pogryzł policjantów

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali w Lipinach mężczyznę, który rzucał kamieniami w przejeżdżające pojazdy. Kiedy policjanci wkroczyli do akcji agresor próbował przemocą zmusić ich do zostawienia go w spokoju.

Policja Świętochłowice

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 24-letniego mieszkańca Katowic, który pobudzony i agresywny, rzucał kamieniami w przejeżdżające pojazdy, powodując na nich uszkodzenia. Gdy do akcji wkroczyli miejscowi policjanci, agresor próbował przemocą zmusić ich do zostawienia go w spokoju. Decyzją prokuratora mężczyzna został oddany pod policyjny dozór.

Agresorem okazał się 24-letni mieszkaniec Katowic, który najwidoczniej w Lipinach był na "gościnnych występach". Pojazdy, w które rzucał kamieniami doznawały uszkodzeń, stąd interwencja Policji była konieczna. Na widok zbliżających się mundurowych, katowiczanin zaczął iść w kierunku radiowozu. Dopiero na wyraźne polecenie mundurowych odrzucił trzymane w rękach kamienie. Policjanci postanowili go wylegitymować, jednak stan psychofizyczny mężczyzny pozostawiał wiele do życzenia. Był wyraźnie pobudzony i agresywny. Wezwania mundurowych nie poskutkowały i agresor nie zamierzał się uspokoić. Zaczął kopać, szczypać, drapać, a nawet gryźć policjantów.

24-latek został ostatecznie obezwładniony i zatrzymany. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego zadecydowała o przewiezieniu mieszkańca Katowic, w asyście mundurowych, do szpitala w celu przeprowadzenia badań, z uwagi na jego irracjonalne zachowanie oraz podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Wczoraj agresor usłyszał zarzut wywierania przemocą wpływu na odstąpienie od czynności wykonywanych przed policjantów. Odpowie również za zniszczenie kilku pojazdów, w tym dwóch autobusów, w których stary oszacowano na blisko 5 tysięcy złotych. Decyzją prokuratora 24-latek został oddany pod policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat więzienia.

czytaj więcej:

Złodziej ze Świętochłowic

Kradł alkohol i… słodycze. Wpadł w Świętochłowicach

Policja 112

Jedenastolatka ze Świętochłowic chciała popełnić samobójstwo

Daniel Beger, prezydent Świętochłowic

Prezydentowi Świętochłowic skradziono samochód

Policja kontrole

Wpadł, bo nie miał maseczki

244081978 569788721033660 7462281400343657056 n

Dym w dzielnicy Zgoda. To pożar na nielegalnym wysypisku

Screenshot www interpol int 2021 07 26 10 14 59

Morderca Jacek Jaworek nadal nie został złapany

60 658769

Ukradł z marketu skaner do kodów kreskowych.