LPR lądował w Lipinach do ugodzonego nożem! Już wiemy co się stało. Zatrzymano podejrzanego!

Mamy informację o szczegółach wczorajszego zdarzenia w Lipinach. Lądował tam helikopter LPR zabierając rannego mężczyznę. Dziś Policja poinformowała, że ranny został ugodzony nożem. Śledztwo prowadzi prokuratura!

60 658946

Poszkodowany trafił do szpitala. W wyniku natychmiastowych działań świętochłowickich policjantów zatrzymany został 18-letni mężczyzna, który jest podejrzewany o dokonanie tego czynu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Śledztwo w sprawie prowadzi chorzowska prokuratura.

Za stroną KMP Świętochłowice:

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zostali wczoraj pilnie wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w dzielnicy Lipiny. Na miejscu zastali mężczyznę z raną szyi. Mundurowi ustali, że pomiędzy 33-latkiem a młodym mężczyzną doszło do awantury, w której trakcie mężczyzna zaatakował świętochłowiczanina i dźgnął go nożem, a następnie uciekł. Stróże prawa niezwłocznie udzielili pokrzywdzonemu pomocy przedmedycznej.

Ze względu na poważne obrażenia mieszkańca Świętochłowic na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował rannego do jednego ze śląskich szpitali. Na miejsce została skierowana ekipa dochodzeniowo-śledczą, która przeprowadziła szereg czynność, ustalając okoliczności zdarzenia oraz dane osoby podejrzanej. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec miasta. Policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania, które zakończyły się zatrzymaniem młodzieńca jeszcze tego samego wieczora.

Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Kryminalni zgromadzili materiał dowodowy, który został przekazany do chorzowskiej Prokuratury Rejonowej. Niebawem młody mieszkaniec Świętochłowic zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie zostanie przesłuchany. Śledztwo w sprawie trwa.

Materiały prasowe KMP Świętochłowice

czytaj więcej:

Zatrzymanie pijanego kierowcy Katowice 1

Małżeństwo policjantów ze Świętochłowic zatrzymało pijanego

Policja świętochłowice

Efekty akcji świętochłowickiej policji - 40 przypadków

Wypadek ul Bytomska Świętochłowice

Śmiertelny wypadek motocyklisty w Świętochłowicach

Policjanci Świętochłowice

Policjanci zatrzymali poszukiwanego w czasie zakupów

Dzielnicowy Rafał Kamiński Świętochłowice

Dzielnicowy ze Świętochłowic z pochwałą za zaangażowanie

Policja Świętochłowice handel lewymi papierosami w sklepie

W sklepie w Świętochłowicach kwitł handel lewymi papierosami

Policja wyłączy stare numery telefonów

Policja wyłącza stare numery telefonów....