Magiczny dywan i wygodne kanapy - czyli ZSO po remoncie

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świętochłowicach wiele się zmieniło w czasie pandemicznej nieobecności uczniów. Szkoła zyskała wiele nowych możliwości dzięki przeprowadzonym tam pracom remontowym oraz dokonanym zakupom.

Uczniowie, którzy właśnie z wielką radością wrócili do nauki stacjonarnej, mogą cieszyć się wyremontowanymi i pięknie urządzonymi salami, na przykład pracownią z języka włoskiego. W świetlicy pojawił się magiczny dywan – nowoczesny sprzęt podbił serca najmłodszych dzieci, a dzięki wsparciu Rady Rodziców zamontowano zaciemniające pomieszczenie rolety oraz przygotowano podłoże odpowiednie do wyświetlania różnych gier i zadań. Składane są właśnie meble przeznaczone do sal przyszłorocznych klas pierwszych SP. Nie zapomniano również o licealistach, dla których przygotowano nowe kanapy w strefie wypoczynku - czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Ale to nie wszystko, bowiem pojawiła się tam również specjalna sala do zajęć rewalidacyjnych. To efekt przekazanej darowizny od Ośrodka rehabilitacyjno - oświatowego w Katowiach. Dięki temu uczniowie szkoły przy ul. Sudeckiej mogą korzystać z rehabilitacyjnego sprzętu i zestawów do ćwiczeń w przypadku młodzieży z niepełnosprawnością ruchową.

Dodatkowo szkolna społeczność, dzięki swemu zaangażowaniu zakupiła urządzenia rozrywkowo - rekreacyjne, jak np. stół do ping - ponga i piłkarzyki. To efekt wzięcia udziału w akcji "Kasztanobranie"

- Mimo że przez wiele tygodni w szkole nie było dzieci i młodzieży, cały czas o nich myśleliśmy i postanowiliśmy działać. Dzięki wsparciu Centrum Integracji Społecznej, zaangażowaniu pracowników socjalnych, nauczycieli oraz innych osób, udało się wyremontować i pięknie urządzić wiele pomieszczeń. Myślę, że pozytywnie wykorzystaliśmy czas nieobecności uczniów w szkole, aby teraz, po powrocie, mogły cieszyć się z nowości, które oferujemy. – podkreśla z dumą dyrektor Marzena Grela.

czytaj więcej:

Obchody Dnia Mnożenia ZSO 2

Obchody Dnia Tabliczki Mnożenia w ZSO w Świętochłowicach

Wygrana dla szkół Memoriał Stadion Śląski 3

Sukces świętochłowickich szkół: wygrali 5 tysięcy na sprzęt

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Zasłużony dla Miasta Świętochłowice Nagrodzeni za rok 2022

Zasłużony dla Miasta Świętochłowice. Nagrodzeni za rok 2022

Amfetamina

Ciężko zbyć policję, gdy amfetamina leży w kuchni