Magiczny dywan i wygodne kanapy - czyli ZSO po remoncie

Szkoła nr 5 Świętochłowice magiczny dywan

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świętochłowicach wiele się zmieniło w czasie pandemicznej nieobecności uczniów. Szkoła zyskała wiele nowych możliwości dzięki przeprowadzonym tam pracom remontowym oraz dokonanym zakupom.

Uczniowie, którzy właśnie z wielką radością wrócili do nauki stacjonarnej, mogą cieszyć się wyremontowanymi i pięknie urządzonymi salami, na przykład pracownią z języka włoskiego. W świetlicy pojawił się magiczny dywan – nowoczesny sprzęt podbił serca najmłodszych dzieci, a dzięki wsparciu Rady Rodziców zamontowano zaciemniające pomieszczenie rolety oraz przygotowano podłoże odpowiednie do wyświetlania różnych gier i zadań. Składane są właśnie meble przeznaczone do sal przyszłorocznych klas pierwszych SP. Nie zapomniano również o licealistach, dla których przygotowano nowe kanapy w strefie wypoczynku - czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Ale to nie wszystko, bowiem pojawiła się tam również specjalna sala do zajęć rewalidacyjnych. To efekt przekazanej darowizny od Ośrodka rehabilitacyjno - oświatowego w Katowiach. Dięki temu uczniowie szkoły przy ul. Sudeckiej mogą korzystać z rehabilitacyjnego sprzętu i zestawów do ćwiczeń w przypadku młodzieży z niepełnosprawnością ruchową.

Dodatkowo szkolna społeczność, dzięki swemu zaangażowaniu zakupiła urządzenia rozrywkowo - rekreacyjne, jak np. stół do ping - ponga i piłkarzyki. To efekt wzięcia udziału w akcji "Kasztanobranie"

- Mimo że przez wiele tygodni w szkole nie było dzieci i młodzieży, cały czas o nich myśleliśmy i postanowiliśmy działać. Dzięki wsparciu Centrum Integracji Społecznej, zaangażowaniu pracowników socjalnych, nauczycieli oraz innych osób, udało się wyremontować i pięknie urządzić wiele pomieszczeń. Myślę, że pozytywnie wykorzystaliśmy czas nieobecności uczniów w szkole, aby teraz, po powrocie, mogły cieszyć się z nowości, które oferujemy. – podkreśla z dumą dyrektor Marzena Grela.

Szkoła nr 5 Świętochłowice magiczny dywan

czytaj więcej:

Obchody Dnia Mnożenia ZSO 2

Obchody Dnia Tabliczki Mnożenia w ZSO w Świętochłowicach

Wygrana dla szkół Memoriał Stadion Śląski 3

Sukces świętochłowickich szkół: wygrali 5 tysięcy na sprzęt

Minsterstwo kwarantanna

Znów wprowadzają narodową kwarantannę!

Pakunek begera

Pomoc dla osób na kwaratannie, czy złośliwość? Co...

Swiony noc

Świętochłowice ostatnie w rankingu inwestycji!

Grzyby

Bezpiecznie na grzyby

Lipiny huta

Historia Lipin oczami dzieci