Majówka ze szczepionką. Ta atrakcja już od jutra w Parku Śląskim, w specjalnym mobilnym punkcie

Punkt szczepien park slaski

Przed nami długo wyczekiwana majówka. Oprócz grillowania i odpoczynku, można wykorzystać wolne w inny sposób. Od 1 do 3 maja w Parku Śląskim będzie dostępny mobilny punkt szczepień, w którym będzie można przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19 bez wyznaczania terminu.

Przed Halą „Kapelusz” w Parku Śląskim stanęły kontenery mobilnych punktów szczepień. Będą dostępne od 1-3 maja w godz. 8.00-18.00.

Będziemy szczepić każdego obywatela Polski, który posiada e-skierowanie – zapowiada Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski. – Zachęcamy do akcji wszystkie osoby, które takie skierowanie mają, włącznie z tymi osobami, które będą otrzymywać je w najbliższych dwóch, trzech dniach dodaje.

Jak zapowiada, będzie się można zaszczepić bez wyznaczania terminu. W punktach mobilnych będzie dostępna szczepionka Johnson & Johnson. – Jest to szczepionka jednodawkowa, co daje też pewną przewagę logistyczną. Nie trzeba się rejestrować na druga dawkę, co powoduje pewną swobodę i możliwość prowadzenia tego typu akcji – wyjaśnia wojewoda.

Mobilne punkty szczepień, które znajdują się w Parku Śląskim spełniają wszystkie standardy.

Punkty szczepień spełniają wszystkie normy – zapewnia dyrektor szpitala MSWiA w Katowicach dr n. med. Piotr Grazda – W takim kontenerze znajduje się miejsce rejestracji, poczekalnia, punkt szczepień i gabinet do konsultacji z osobą kwalifikującą się do szczepień – wymienia.

Zobacz więcej: Katowice koronawirus

czytaj więcej:

Grypa

Szczepienia na Covid19. Te istotne zmiany...

Szczepienia

Masowy punkt szczepień Świętochłowicach już...

Punkt

W Świętochłowicach powstaje masowy punkt...

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Mask

Przedłużenie obostrzeń z małymi wyjątkami....

Mck

Szpital tymczasowy w MCK jak centrum ratowania...

Policja maseczki

Policjanci sprawdzają czy mieszkańcy...