Maraton czytania

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbył się, jak co roku, maraton czytelniczy dla gimnazjalistów i licealistów. Tym razem uczniowie włączyli się w III edycję ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam!", podczas której młodzież z całej Polski (do akcji zapisało się ponad 2 500 szkół) 8 czerwca punktualnie o 10:00 sięgała po książki i czytała. Celem spotkania była promocja czytelnictwa i literatury, a także zerwanie ze stereotypem, że nikt już nie czyta książek.

W tym roku szkolnym w trwającym 6 godzin maratonie czytelniczym w ZSO nr 1 wzięło udział 56 uczniów, zarówno gimnazjalistów jak i licealistów. Wśród książek czytanych przez uczestników przeważała literatura młodzieżowa. W czasie trwania maratonu odbyły się dwa konkursy - quiz literacki dla wszystkich uczestników oraz konkurs czytelniczy ze znajomości książki "Harry Potter i Czara Ognia" dla chętnych uczniów. Wyniki już wkrótce!

Maraton został zorganizowany przez Patrycję Wilczek (nauczyciela – bibliotekarza), Sandrę Gandecką (pedagoga) i Klaudię Siemieniak (nauczyciela historii).
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację maratonu i zapraszamy na kolejną edycję, tradycyjnie już za rok!

Patrycja Wilczek - autor tekstu
Patrycja Wilczek i Sandra Gandecka - autorki fotografii