Market Dino powstanie w Świętochłowicach? Mamy nowe informacje.

W internecie pojawiły się doniesienia, jakoby w Świętochłowicach wkrótce miał powstać nowy market znanej polskiej sieci "Dino". Sprawdziliśmy te informacje w magistracie i w biurze prasowym sieci. Wiemy już, czego możemy się spodziewać.

Dino

Kilka lat temu w Świętochłowicach głośno było o wycięciu setek drzew na terenie znajdującym się tuż przy ogródkach działkowych ROD Wąwóz, u zbiegu ulic Stawowej oraz Bytomskiej. Naturalna bariera oddzielająca działkowców od spalin i hałasu ulicy Bytomskiej została zlikwidowana przez jednego z deweloperów, który zakupił ten teren od gminy. W przestrzeni publicznej pojawiały się wówczas informacje, że ma tam powstać stacja benzynowa, okazało się jednak, że takowej możliwości nie ma z uwagi na zapisu planu zagospodarowania przestrzennego. Szybko pojawiły się więc inne doniesienia, że docelowo powstanie tam zabudowa usługowa o charakterze handlowym.

Teren niedawno został wyrównany, można było się zatem spodziewać, że wkrótce rozpoczną się tam prace budowlane. Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym sieci marketów Dino z pytaniem o potwierdzenie lokalizacji na nowy market firmy. Pracownicy sieci informacji tej ani nie potwierdzili, ani jej nie zaprzeczyli. Najwidoczniej spółka nie ma w zwyczaju informowania lokalnych społeczności o swoich nowych inwestycjach na tak wczesnym etapie.

Jak się jednak okazuje, market najprawdopodobniej rzeczywiście tam powstanie. Do Urzędu Miejskiego kilka tygodni temu wpłynął już wniosek inwestora Dino o pozwolenie na budowę. Samo umiejscowienie nowego marketu nie jest złe i zadowoleni będą z niego mogli być mieszkańcy wschodniej części Osiedla na Wzgórzu oraz osiedli Brzezina i Dolina Akacjowa, którzy na swoim terenie nie mają w bezpośrednim sąsiedztwie żadnego marketu. Ale dla świętochłowiczan taki market to przecież nie tylko zakupy. Z pewnością wielu będzie zainteresowanych także ofertami pracy, ale na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Biuro prasowe Dino przesłało informacje, które pomogą mieszkańcom Świętochłowic poznać tę markę. Zgodnie z nimi - Dino to ogólnopolska sieć średniej wielkości marketów spożywczych zlokalizowanych w pobliżu miejsc zamieszkania klientów, które są czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach od 6:00 do 23:00. Dino jest jedną z najszybciej rosnących sieci na całym rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce i na koniec grudnia 2020 r. obejmowała 1 473 sklepów na terenie całego kraju.

Model biznesowy Grupy Dino łączy zalety formatu średnio powierzchniowych marketów dogodnie zlokalizowanych dla klientów z umiejętnością szybkiego otwierania nowych sklepów oraz atrakcyjnym asortymentem, na który składają się przede wszystkim markowe i świeże produkty w atrakcyjnych cenach. Sklepy Dino oferują klientom ok. 5 tys. pozycji asortymentowych (tzw. SKU). Są to w większości produkty świeże oraz produkty pod znanymi markami – w tym pełna oferta artykułów spożywczych, chemicznych i kosmetycznych oraz drobnych produktów gospodarstwa domowego. Każdy sklep Dino posiada stoisko mięsne z obsługą, a wysokiej jakości mięsa i wędliny dostarczane są przez zakład mięsny Agro-Rydzyna. Na koniec grudnia 2020 r. Grupa Dino zatrudniała 25,8 tys. osób.