Masowy punkt szczepień Świętochłowicach już gotowy. Zobacz, jak to wygląda w środku

Szczepienia

Zgodnie z przekazywanymi wcześniej na naszych stronach informacjami, masowy punkt szczepień został zaplanowany na terenie sali gimnastycznej zespołu szkół przy ul. Sudeckiej w Chropaczowie. Punkt został już przygotowany i czeka na pierwszą dostawę szczepionek.

W tym miejscu będzie mogło się szczepić na Covid-19 nawet 700 osób dziennie. Wszystko jest już przygotowane, w tym wyposażenie oraz personel. Brakuje tylko ... szczepionek. Te, mają tu dotrzeć wkrótce, choć konkretnej daty jeszcze nie ma.

Świętochłowicki magistrat informuje, że miejsce spełnia wszystkie określone wymogi i jest całkowicie odgrodzone od części szkolnej. Na wszystkich mieszkańców, chcących się zaszczepić, czekają cztery stanowiska szczepienne, zdolne zaszczepić w sumie 48 osób na godzinę.

Będzie ogromna przepustowość

W Świętochłowicach prawdopodobnie zaszczepiło się już 12 tys. osób. Gdyby wykorzystać pełną przepustowość masowego punktu, wszyscy pozostali mieszkańcy miasta mogliby się zaszczepić nawet zaledwie w 1,5 miesiąca. Przygotowano specjalny materiał wideo, do którego obejrzenia zachęcamy.

djembed

czytaj więcej:

Grypa

Szczepienia na Covid19. Te istotne zmiany...

Punkt

W Świętochłowicach powstaje masowy punkt...

Grypa

Duże zmiany w terminarzu szczepień na Covid-19....

Szpital

Koronawirus w Świętochłowicach. Sprawdź...

Policja

Dyscyplina i rozwaga na Wielkanoc. Zobacz apel...

Szczepionka1

Szczepienia na COVID-19 w Świętochłowicach. Te...

Adam niedzielski

Nowe obostrzenia 27.03-09.04. Te restrykcje...