MAX Premium Burgers będzie mieć konkurencję? McDonald's wybuduje restaurację

Wkrótce dla świętochłowickiego MAX Burgers wyrośnie poważna konkurencja. Tuż obok, przy zjeździe z DTŚ swoją restaurację drive-thru zamierza wybudować McDonald's.

Max premium burgers swietochlowice

MAX Premium Burgers uruchomił swoją restaurację w Świętochłowicach pod koniec 2018 roku. Wówczas był to dopiero trzeci obiekt tej szwedzkiej sieci w Polsce i pierwszy na Śląsku (obecnie jest ich już 10, z czego 2 w naszym województwie). Wybudowano go przy zjeździe z Drogowej Trasy Średnicowej, przy samej granicy z Chorzowem. Lokalizacja okazała się trafiona, ponieważ przy okienku do zamawiania cały czas ustawiają się kolejki samochodów i widać, że oferta skandynawskiego fastfoodu cieszy się sporą popularnością.

Niebawem po przeciwnej stronie ulicy Żołnierskiej ma się pojawić poważna konkurencja dla świętochłowickiego MAX Premium Burgers, bowiem pozwolenie na budowę w tym miejscu uzyskała znana amerykańska sieć restauracji szybkiej obsługi - McDonald's. Obiekt ma powstać na działce o powierzchni 3,8 tys. m2, znajdującej się już na terenie Chorzowa, przy wlocie na rondo z ul. Nomiarki. Sieć na razie nie zdradza szczegółów inwestycji, ani daty otwarcia lokalu. Budowa jeszcze nie ruszyła, ale po otrzymaniu pozwolenia jest już ku temu prosta droga.

McDonald's pod koniec ubiegłego roku uruchomił już jedną restaurację przy chorzowskim odcinku DTŚ, lecz po stronie jezdni w kierunku Katowic. Teraz widocznie sieć chce ułatwić dojazd osobom przemieszczającym się w stronę Gliwic, dlatego przymierza się do budowy kolejnego obiektu przy ul. Nomiarki w Chorzowie.