Miasto chce zwrócić przedsiębiorcom opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu

Wiele miast pomaga przedsiębiorcom z branży gastronomicznej w zmniejszaniu skutków pandemii, podobnie jest również w Świętochłowicach. Właściciele restauracji i barów będą mogli starać się o zwrot wniesionej już opłaty koncesyjnej, jeśli zostanie podjęta specjalna uchwała Rady Miejskiej. Nadzwyczajna sesja została już w tej sprawie zwołana na piątek 5 lutego.

Koncesje

Zaproponowane rozwiązanie pozwoli zdaniem prezydenta na zwolnienie przedsiębiorców z całorocznej opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. W tym celu prezydent zwrócił się już do przewodniczącego Rady Miejskiej o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym na piątek, 5 lutego br., która rozpatrzy projekt uchwały.

- Po konsultacji z radnymi, członkami komisji alkoholowej oraz restauratorami, zadeklarowałem dziś pomoc gminy dla branży #HORECA (hotele, restauracje, catering), która wciąż zmaga się z konsekwencjami pandemii - poinformował na swoim oficjalnym profilu społecznościowym Prezydent Świętochłowic Daniel Beger. - To było bardzo owocne spotkanie, za które bardzo dziękuję wszystkim przedstawicielom branży oraz radnym. Cieszy fakt, że po obu stronach jest szeroka wola i gotowość do współpracy - nadmienił prezydent.

.

🍹 Po konsultacji z radnymi, członkami komisji alkoholowej oraz restauratorami, zadeklarowałem dziś pomoc gminy dla...

Opublikowany przez Daniela Beger - Prezydenta Świętochłowica Poniedziałek, 1 lutego 2021

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Zajęcia dla dzieci

Wakacje w mieście? CKŚ organizuje zajęcia

Konstytucja 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Świętochłowicach

Ukraina flaga

Świętochłowice pomagają Ukrainie

Swietochlowice um

Znamy stawki podatków na rok 2022. Nie będzie podwyżek?