Miasto pomoże kwiaciarzom

Rząd zamknął cmentarze na Wszystkich Świętych, więc sprzedawcy i producenci kwiatów liczą straty. W Świętochłowicach pomoże im Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Cmentarz swiony

- W związku z zamknięciem cmentarzy w dniach 31.10.2020-02.11.2020 r., Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, z inicjatywy prezydenta miasta Świętochłowice – Daniela Begera, będzie prowadziło zakup kwiatów w donicach – informuje świętochłowicki Urząd Miejski.

Do kogo skierowana jest pomoc miasta?

Jak podkreślają urzędnicy oferta skierowana jest wyłącznie do producentów i sprzedawców kwiatów. Warunkiem uzyskania pomocy jest zaś prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Świętochłowic. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z pomocy powinni się zgłosić do godz. 12.00 6 listopada, pod numerem telefonu 32 345 15 70 lub osobiście w siedzibie MPGK przy ul. Łagiewnickiej 76.

Na jaką pomoc mogą liczyć kwiaciarze ze Świętochłowic?

Kwota na zakup kwiatów od jednego producenta wynosi 3 tys. zł, a jeżeli chodzi o sprzedawców 1,5 tys. zł. Cena jednostkowa sztuki nie może jednak przekroczyć 10 zł. Urząd Miejski zastrzega jednak, że te limity mogą ulec zmianie.

Kwiaty wykupione w akcji pomocy dla przedsiębiorców zostaną ustawione przy miejscach pamięci oraz w charakterystycznych punktach Świętochłowic.

czytaj więcej:

Cmentarz 2

Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych!

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Senior

Kolejne rządowe pieniądze dla Świętochłowic. To...

Uroczysko

Wielkie sprzątanie Uroczyska. To miejsce może...

Pies

Zwierzęta na służbie. Nowa ustawa zapewni im...

Wyrok

25 lat więzienia dla zabójcy Łukasza Porwolika....

Lipiny

Trwają remonty ulic w Lipinach. Zobacz, co tam...