Miasto pomoże kwiaciarzom

Rząd zamknął cmentarze na Wszystkich Świętych, więc sprzedawcy i producenci kwiatów liczą straty. W Świętochłowicach pomoże im Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Cmentarz swiony

- W związku z zamknięciem cmentarzy w dniach 31.10.2020-02.11.2020 r., Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, z inicjatywy prezydenta miasta Świętochłowice – Daniela Begera, będzie prowadziło zakup kwiatów w donicach – informuje świętochłowicki Urząd Miejski.

Do kogo skierowana jest pomoc miasta?

Jak podkreślają urzędnicy oferta skierowana jest wyłącznie do producentów i sprzedawców kwiatów. Warunkiem uzyskania pomocy jest zaś prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Świętochłowic. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z pomocy powinni się zgłosić do godz. 12.00 6 listopada, pod numerem telefonu 32 345 15 70 lub osobiście w siedzibie MPGK przy ul. Łagiewnickiej 76.

Na jaką pomoc mogą liczyć kwiaciarze ze Świętochłowic?

Kwota na zakup kwiatów od jednego producenta wynosi 3 tys. zł, a jeżeli chodzi o sprzedawców 1,5 tys. zł. Cena jednostkowa sztuki nie może jednak przekroczyć 10 zł. Urząd Miejski zastrzega jednak, że te limity mogą ulec zmianie.

Kwiaty wykupione w akcji pomocy dla przedsiębiorców zostaną ustawione przy miejscach pamięci oraz w charakterystycznych punktach Świętochłowic.