Miasto remontuje kamienicę w Lipinach. Zobacz, jak dziś wygląda

Chorzowska 99 Lipiny

W Lipinach dzieje się ostatnio dużo, głównie za sprawą prywatnych inwestorów, którzy postanowili zainwestować w ruiny budynków mieszkalnych w kolonii Guidotto. Kroku prywaciarzom stara się dotrzymywać miasto Świętochłowice, które remontuje jeden z budynków mieszkalnych przy ulicy Chorzowskiej. Wiemy, jak dziś ta inwestycja wygląda.

To kamienica znajdująca się przy ul. Chorzowskiej 99 w Lipinach. Budynek jest "przyklejony" do innego, już zrewitalizowanego obiektu - lipińskiego CIS. Informacje o postępach prac zamieścił dzisiaj prezydent Świętochłowic. Wraz z nią zostały opublikowane zdjęcia z wizji lokalnej na miejscu.

Dziś w terenie w dzielnicy #Lipiny razem z prezesem MPGL Świętochłowice sprawdzaliśmy stan prac przy remoncie kolejnej klatki w ramach projektu #wezklatkenaklate przy ul. Ks. Michalskiego i renowacji elewacji przy ul. Chorzowskiej 99. Na ul. Barlickiego rozmawialiśmy o potencjalnym wykorzystaniu dwóch pustostanów oraz niewykorzystanym placu. Mieliśmy też okazję porozmawiać z kilkoma mieszkańcami, m.in. na ul. Wallisa - napisał na swoim profilu społecznoścowym.

Chorzowska 99 Lipiny

czytaj dyskusję

Mallutky

[Komentarz ukryty z powodu niskiej oceny]

czytaj więcej: