Mieszkańcu - zostaw swój podatek w Świętochłowicach!

Po raz kolejny Urząd Miejski zachęca wszystkich mieszkańców Świętochłowic, którzy w naszym mieście mieszkają, lecz nie są tu zameldowani o umożliwienie pozostawienia pieniędzy ze swojego podatku właśnie w naszym mieście. To, gdzie podatek trafi zależy bowiem od adresu zamieszkania, jaki wpisujemy do rocznego zeznania podatkowego.

Pit

W Świętochłowicach mieszka całkiem sporo podatników, którzy nie są w mieście meldowani. Wiadomo, można mieć kilka adresów, posiadać kilka nieruchomości itd. Jeśli jednak twoje centrum życiowe znajduje się w naszym mieście - a dodatkowo, jeśli zależy Ci na rozwoju Świętochłowic - nie wahaj się. Wpisz w swoim formularzu PIT świętochłowicki adres zamieszkania, a na pewno pieniądze z Twojego podatku PIT trafią do naszego miasta. Dzięki nim Świętochłowice będą miały znacznie więcej szans na zwiększenie budżetu, ale i na konieczne inwestycje. Wiadomo bowiem, że czym budżet większy, to i więcej z niego będzie pożytku. Liczy się każdy grosz, a ziarnko do ziarnka uzbierać może się przyzwoita kwota.

Świętochłowice uzyskały z podatku od osób fizycznych za 2019 rok 57,8 mln zł. To kwota, dzięki której można przeprowadzić m.in. konkretne inwestycje drogowe lub modernizacyjne.
Zgodnie z obowiązującym prawem, w przypadku rozliczania podatku PIT, miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Oznacza to, że aby płacić podatki w Świętochłowicach wcale nie trzeba być tutaj zameldowanym – wystarczy tu mieszkać. - czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

Dajmy więc miastu tę szansę i adresujmy się świętochłowicko. Pamiętajmy również, że każdy z nas może wesprzeć swoim 1% z podatku uprawnione do tego świętochłowickie organizacje społeczne. Ich lista znajduje się na stronie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

Pieniądze z podatków to zastrzyk dla budżetu miasta, dlatego zachęcamy, aby w okresie rozliczeń podatkowych podać w...

Opublikowany przez Miasto Świętochłowice Poniedziałek, 8 lutego 2021

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Zrozumieć Śląsk

Zrozumieć Śląsk - spektakl historyczny z wykorzystaniem AI

Śląsk Świętochłowice

Dotacje dla klubów sportowych ze Świętochłowic

Zagłębie fast foodów

Zagłębie fast-foodów na granicy Chorzowa i Świętochłowic

PSP

Czad znów zabił. Śmiertelne zatrucie w Świętochłowicach