Mieszkańcy Świętochłowic tęsknią za żużlem. O czasach sukcesów przypomina jubileuszowa wystawa!

W czwartek 22 lipca odbyło się uroczyste otwarcie okolicznościowej wystawy z okazji jubileuszu 70-lecia żużla w Świętochłowicach. To wydarzenie na pamiątkę historycznego, pamiątkowego otwarcia, jakie odbyło się na pierwszym torze w naszym mieście, tzw. hasioku. Stało się to dokładnie 22 lipca 1951 roku. Dziś czekamy na powrót czarnego sportu do miasta, a wystawa pozwala nam przypomnieć sobie te piękne czasy.

Jak informuje świętochłowicki magistrat, w wernisażu wystawy uczestniczyli byli żużlowcy Śląska Świętochłowice z Józefem Jarmułą i Erwinem Barbańskim na czele oraz licznie zgromadzeni kibice czarnego sportu. Uroczystego otwarcia dokonali Prezydent Świętochłowic Daniel Beger oraz Krzysztof Sichma – prezes Speedway Śląsk Świętochłowice.

Wystawa, na której można zobaczyć najważniejsze pamiątki związane z klubem oraz występującymi w jego barwach zarodnikami (przede wszystkim Pawłem Waloszkiem) będzie czynna w godzinach otwarcia muzeum do połowy września. Serdecznie zapraszamy.

O tej wystawie napisał także sam prezydent Daniel Beger, który dziś musi mierzyć się z pozostawionym przez swojego poprzednika, rozwalonym stadionem.

Dziś jesteśmy na dobrej drodze, by żużel wrócił do Świętochłowic. Nie od święta, by rozbudzać Wasze płonne nadzieje, ale na stałe i to już od przyszłego roku. Wierzę w to i zrobię wszystko, by za ok. 12 miesięcy na stadionie im. Waloszka pod okiem trenera Krzysztofa Basa szkolili się cyklicznie młodzi adepci, jak Krzysiu, Marcel Krzykowski #749, Mateusz Pacek-Speedway Rider #98 i inni. Jednak bez Waszego wsparcia to się nie uda, dlatego liczę na Waszą cierpliwość i wyrozumiałość.