Mieszkaniec Lipin zwyzywał sąsiada i policjantów. Próbował nawet ich kopać!

53 letniemu mieszkańcowi Lipin wydawało się, że można ot tak wulgarnie wyzywać sobie policjantów, a także własnego sąsiada. Po alkoholu teoretycznie każdy jest bohaterem, sęk jednak w tym, że takie bohaterstwo nie zawsze się opłaca. W tym przypadku "bohater" może nawet na 3 lata trafić za kratki!

Policja świętochłowice lipiny

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu. Mundurowi ze świętochłowickiej komendy pojechali na interwencję do jednego z mieszkań w dzielnicy Lipiny. Na miejscu ustalili, że między 53-letnim mieszkańcem miasta a sąsiadem doszło do wymiany zdań, po której mężczyzna zamknął się w swoim mieszkaniu. W trakcie czynności mundurowych mężczyzna był wyraźnie pobudzony i agresywny. Ze względu na to, że nie było osoby, która mogłaby się nim zaopiekować, policjanci postanowili przewieźć go do Izby Wytrzeźwień.

Wtedy świętochłowiczanin zaczął kierować do stróżów prawa wulgaryzmy. Wezwania mundurowych do zachowania zgodnego z prawem nie odnosiło skutku. Mężczyzna nie zamierzał się uspokoić, nie zwracał uwagi na wydawane polecenia. Zaczął grozić policjantom dokonania uszczerbku na ich zdrowiu. Do tego wymachiwał rękami i próbował ich kopać.

53-latek został zatrzymany, lecz w dalszym ciągu jej zachowanie odbiegało od poprawnego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi świętochłowiczanin usłyszał zarzut za zmuszanie policjantów groźbą do zaniechania prawnych czynności służbowych oraz za ich znieważenie. Na wniosek śledczych, decyzją prokuratora 53-latek został oddany pod policyjny dozór. Grozi mu do

czytaj więcej:

Policja

Policjanci kontrolują kierowców i pieszych

Złodziej ze Świętochłowic

Kradł alkohol i… słodycze. Wpadł w Świętochłowicach

Daniel Beger, prezydent Świętochłowic

Prezydentowi Świętochłowic skradziono samochód

Wypadek, ul. Bytomska i Powstańców Śląskich, Świętochłowice, 19.11 2021

Śmiertelny wypadek na ulicy Bytomskiej

LPR Świętochłowice

Tragiczne zdarzenie w Świętochłowicach! Znów lądował LPR

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa na wakacjach 1

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa

Policja Świętochłowice

Lipiny. Rzucał kamieniami w auta. Potem pogryzł...