Mieszkaniec Rudy Śląskiej utknął w świętochłowickim bagnie

Policjanci ze Świętochłowic przez blisko dwie godzin poszukiwali mieszkańca Rudy Śląskiej, który zgubił się w Dolinie Lipinki i utknął w podmokłym terenie.

Bagno

Mężczyzna chciał sobie wieczorem skrócić drogę z Bytomia do Rudy Śląskiej przez las w świętochłowickiej Dolinie Lipinki. Stracił jednak orientację i utknął w bagnie, więc zadzwonił po pomoc do Komendy Policji w Świętochłowicach. Policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania na terenie graniczącym z Bytomiem.

- W trakcie prowadzonych poszukiwań, dyżurny ze świętochłowickiej policji przez cały czas utrzymywał kontakt telefoniczny z zaginionym. 51-latek zdołał o własnych siłach wydostać się z podmokłego terenu, lecz w dalszym ciągu miał problemy z odnalezieniem drogi do domu – informuje świętochłowicka policja.

Mężczyzna chciał iść na skróty i zabłądził w Świętochłowicach

Policjanci używali sygnałów dźwiękowych, by nakierować zagubionego rudzianina w kierunku wyjścia z lasu. Po blisko dwóch godzinach od zgłoszenia świętochłowiccy dzielnicowi ujrzeli mężczyznę na terenie Doliny Lipinki.

- Mężczyzna wyjaśnił, że chciał iść na skróty i zabłądził. Słysząc nawoływanie policjantów oraz dźwięki policyjnych syren skierował się w ich stronę – czytamy w komunikacie policji.

Policjanci udzielili pomocy 51-latkowi i wrócił on bezpiecznie do domu.

fot. pixabay.com/zdjęcie poglądowe

czytaj więcej:

Ajska

Koniec z motocrossem i offroad'em na Ajsce....

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Sss

Dolina Lipinki kontra off-road'owcy. Będą...

Lipinka

W Świętochłowicach powstanie nowy zespół...

Grota

Jest przełom w sprawie Groty. Śląskie stroje...

Sim

Tak powstała spółka, która wybuduje w...

Pomnik

Najsłynniejszy pomnik w Chropaczowie zniknął i...