Mieszkaniec Świętochłowic usłyszał ponad 100 zarzutów za handel podrobionymi okularami

Mieszkaniec Świętochłowic handlował podrobionymi okularami przeciwsłonecznymi jednej ze znanych firm. Interes dobrze się kręcił, bo przez internet sprzedał ponad 200 par. Jednak w końcu trafili na niego policjanci.

Ponad 100 zarzutów za handel podrobionymi okularami

Dochodzenie w sprawie wprowadzenie do sprzedaży okularów przeciwsłonecznych, oznaczonych podrobionym znakiem towarowym, prowadzili śledczy z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. W końcu trafili do sprzedawcy. To mieszkaniec Świętochłowic, w wieku 46 lat.

- Mężczyzna od kwietnia do czerwca 2021 roku na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży okulary sportowe jednej ze znanych marek z podrobionym znakiem towarowym. W ciągu roku 46-latek sprzedał ponad 200 par okularów – informuje mł. asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Przeciwko mężczyźnie skierowano do sądu akt oskarżenia. Usłyszał łącznie 105 zarzutów wprowadzenia do obrotu podrobionego towaru. Za popełnione przestępstwa z ustawy o prawie własności przemysłowej grozi mu do 5 lat więzienia.

Zlikwidowano kolejną metę w Świętochłowicach Mieszkaniec miasta handlował lewym alkoholem

Może Cię zainteresować:

Zlikwidowano kolejną „metę” w Świętochłowicach. Mieszkaniec miasta handlował „lewym” alkoholem

Autor: Redakcja NGS24

10/05/2023

Ma ponad 70 lat i handlowała lewym alkoholem w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Ma ponad 70 lat i handlowała „lewym” alkoholem w Świętochłowicach

Autor: Redakcja

04/05/2023