Mieszkaniec Świętochłowic wpadł z narkotykami w Tarnowskich Górach

Młody mieszkaniec Świętochłowic prosił się o kłopoty. W Tarnowskich Górach wraz z kompanem pił alkohol w miejscu publicznym, przy kamerach monitoringu. Na miejsce udał się patrol policji i okazało się, że dwudziestopięciolatek miał przy sobie blisko 100 działek dilerskich narkotyków.

fot. KPP w Tarnowskich Górach
Mieszkaniec Świętochłowic wpadł z narkotykami w Tarnowskich Górach

Mężczyzna został zatrzymany we wtorek, 25 lipca 2023 r. Po godz. 16.00 policjanci dostali informacje od operatorów monitoringu miejskiego, że za jednym z budynków przy ul. Piłsudskiego dwóch mężczyzn pije alkohol. Na miejsce udał się najbliższy partol dzielnicowych i na konsumpcji zastali tam mieszkańca Tarnowskich Gór, w wieku 54 lat i mieszkańca Świętochłowic, w wieku 25 lat.

Narkotyki w reklamówce. Blisko 100 działek dilerskich

- Wszystko zapewne skończyłoby się mandatem, gdyby nie nerwowe zachowanie młodszego z panów. Wtedy ponownie z pomocą przyszli pracownicy miejskiego monitoringu. Analizując nagranie zauważyli, że młody mężczyzna, gdy tylko zobaczył policyjny radiowóz, wyciągnął z reklamówki pudełko, które odrzucił na bok – informują policjanci.

W wyrzuconym pudełku było sporo białego proszku i suszu roślinnego oraz waga jubilerska. Substancje zbadano w komendzie policji i potwierdzono, że to amfetamina i marihuana. Łącznie było to blisko 100 działek dilerskich narkotyków.

Dzień po zatrzymaniu dwudziestopięciolatek ze Świętochłowic usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Okazało się też, że to nie pierwsze jego przestępstwo narkotykowe. Sąd przychylił się więc do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował mężczyznę. Grozi mu nawet 10 lat za kratkami.

Ukradł towar wart ponad 3 tys zł To alkohol i artykuły spożywcze

Może Cię zainteresować:

Ukradł towar wart ponad 3 tys. zł. To alkohol i artykuły spożywcze

Autor: Redakcja NGS24

24/07/2023

Groził śmiercią dziewięciolatkowi To recydywista ze Świętochłowic

Może Cię zainteresować:

Groził śmiercią dziewięciolatkowi. To recydywista ze Świętochłowic

Autor: Redakcja NGS24

19/07/2023