Mieszkanka Świętochłowic handlowała podrobionym towarem

To miały być ubrania luksusowych marek w okazyjnych cenach. Jednak „luksusowe” były tylko podrobione metki. Lewym towarem handlowała 23-letnia mieszkanka Świętochłowic. Grozi jej do dwóch lat więzienia.

fot. KMP w Świętochłowicach
Świętochłowice podrobiony towar

Policjanci ze Świętochłowic wpadli na trop kobiety, która handluje odzieżą opatrzoną znakami towarowymi luksusowych marek. Sprzedawała ją po okazyjnych cenach za pośrednictwem znanego portalu społecznościowego.

- Policjanci natychmiast postanowili sprawdzić trop i pojechali do jej miejsca zamieszkania. Tam przypuszczenia ich się potwierdziły. W trakcie kontroli w mieszkaniu 23-latki, stróże prawa natrafili na podrobioną odzież. Tym samym zabezpieczyli i udaremnili sprzedaż dużej ilości towaru z podrobionymi znakami handlowymi różnych światowych marek – czytamy w komunikacie świętochłowickiej policji.

Kobiecie grozi do dwóch lat więzienia

Kobieta nie usłyszała jeszcze zarzutu. Najpierw przedstawiciele producentów muszą oszacować łączną sumę strat. Zgodnie z Ustawą o Prawie Własności Przemysłowej „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Świętochłowice zatrzymany złodziej

Może Cię zainteresować:

Złapano złodzieja… odkurzacza. To recydywista

Autor: Redakcja NGS24

13/09/2022

Świetochłowice nowy samochów Straży Miejskiej

Może Cię zainteresować:

Świętochłowicka Straż Miejska ma nowy radiowóz

Autor: Redakcja NGS24

05/09/2022