MKS Śląsk Świętochłowice zyskał sponsora strategicznego

Przed MKS Śląsk Świętochłowice otwierają się nowe możliwości. Klub podpisał dziś umowę ze sponsorem strategicznym – firmą Demarko.

Slask demarko

- Ta umowa daje nam przede wszystkim stabilizację. Na dwa lata jesteśmy finansowo zabezpieczeni przez firmę która będzie nas sponsorować – podkreśla Damian Malujda, prezes świętochłowickiego Śląska.

Firma Demarko to świętochłowicki producent pojazdów specjalistycznych. Działa na rynku z powodzeniem już od 25 lat i ma klientów na całym świecie. Właściciele spółki nie zapominają jednak o mieście, w którym prowadzą działalność.

- Wejście, jako strategiczny sponsor, do klubu MKS Śląsk było dla nas trochę decyzją biznesową i trochę sentymentalną, bo pochodzę ze Świętochłowic i chciałem lokalny klub wesprzeć - mówi Mateusz Komarec, prezes firmy Demarko.

Kwoty, jaką wyłoży strategiczny sponsor, nie podano. Prezes firmy zapewnia jednak, że będzie to znaczne wsparcie, które pozwoli na dalszy rozwój klubu.

- Chcielibyśmy, żeby Śląsk awansował, ale ważne jest to by pielęgnować to co mamy i patrzeć w przyszłość trochę szerzej – podkreśla prezes Komarec.

Do tej pory świętochłowicki klub był finansowany przede wszystkim przez miasto, a w rozmowach z firmą Demarko brał udział prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

- Podpisanie umowy ze sponsorem tytularnym to jest przełomowa chwila w historii MKS Śląsk Świętochłowice. Tym bardziej mnie to cieszy, że pokazujemy, że nasze rozmowy i nasz czas, który poświęcamy przedsiębiorcom przynosi wymierne efekty – mówi prezydent Beger.

Klub od teraz nosi nazwę MKS Śląsk Demarko Świętochłowice.

czytaj więcej:

Taekwon Do Świętochłowice

Sukces młodych wojowników ze Świętochłowic

UKS Judo Świętochłowice zapisy

Trenuj judo i dołącz do klubu UKS Judo Świętochłowice!

54 medale zdobył świętochłowicki UKS Taekwondo w międzywojewódzkich mistrzostwach!

54 medali na jednych mistrzostwach? Rekordowe UKS Taekwon-Do

Attachment13

Odzyskały rytm

Karzy

Wydłużony sezon świętochłowickich piłkarzy

1

Skałka w blasku złota

1

Młodziczki Skałki Drużyną Roku