Młodzi świętochłowiczanie obchodzili Dzień Ziemi. To szkoły i przedszkola z naszego miasta

22 kwietnia na świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia właśnie prowadzone są różnego rodzaju akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. W świętochłowickich placówkach oświatowych czynnie biorą udział najmłodsi mieszkańcy Świętochłowic.

W "dziesiątce" warsztaty Akuku

Uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Fundację Integracji i Kreatywności Akuku. Zajęcia sprawiły dzieciom mnóstwo radości, szczególnie te manualne. Uczniowie wykonali wiosenne dekoracje techniką decoupage oraz poznali gatunki roślin. Przyrodę poczuli niemal wszystkimi zmysłami: dotykając i wąchając. Podczas apelu rozstrzygnięty został również konkurs Oszczędzam wodę.

Ekologicznie również w przedszkolach

O dbałości o środowisko i przyrodę uczyli się również przedszkolacy. Tak było w przedszkolach miejskich nr 9 oraz 12. W "dziewiątce" przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając je do odpowiednich pojemników. Dzieci również dowiedziały się jak sadzić i przesadzać rośliny zielone i kwiaty. Część z naszych dzielnych przedszkolaków wyruszyła w okolice przedszkola by sprzątać Ziemię.

Również przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 12 aktywnie uczestniczyli w Dniu Święta Ziemi poprzez rozmowy na temat dbania o środowisko: oszczędzanie energii i wody, segregacja śmieci. Dzieci wykonywały prace plastyczno – techniczne „Nasz czysty kolorowy świat”, zbierały śmieci w ogrodzie przedszkolnym oraz realizowały tematykę o ekologii bawiąc się w zabawy i gry dydaktyczne.

czytaj więcej:

Policja

Policjanci ze Świętochłowic doskonalą...

Zielona

Świętochłowickie szkoły znów na zielono. W...

Punkt

W Świętochłowicach powstaje masowy punkt...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Sp2

Szkoła Podstawowa nr 2 stawia na angielski....

Sp2

Wielka metamorfoza w Szkole Podstawowej nr 2....

Grota

Jest przełom w sprawie Groty. Śląskie stroje...