Świętochłowicki MPUK ma nowoczesną śmieciarkę. To pojazd z górnej półki. Zobacz

Smieciara

Jest ogromna, bardzo pomarańczowa i niezwykle nowoczesna. To Scania P320 - nowa smieciarka, którą możemy już zobaczyć na ulicach Świętochłowic. Kosztowała 1,5 miliona złotych, to pojazd z górnej półki. Samochód nabyło Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Świętochłowicach. Posłuży miastu przez wiele lat.

- W związku z rosnącym zapotrzebowaniem mieszkańców na coraz to bardziej nowoczesne rozwiązania, nasza spółka wzbogaciła swój tabor o nowy - specjalistyczny - pojazd, dzięki któremu świadczenie usług w zakresie odbioru odpadów stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Samochód marki Scania kosztował spółkę 1,5 mln złotych i jest dodatkowo doposażony w myjkę ciśnieniową, dzięki której możliwe będzie łatwiejsze utrzymanie pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym i porządkowym. Za wykonanie dla nas kompletnego pojazdu odpowiedzialna była specjalistyczna firma KOMUNAL TRUCK - czytamy na oficjalnym profilu spółki.

MPUK informuje, że jest to pojazd trójosiowy z tylną osią skrętną, umożliwiającą zmniejszenie promienia skrętu, co zwiększa możliwości manewrowania dużym pojazdem na stosunkowo małej przestrzeni. Dopuszczalna masa całkowita 26.000 kg, silnik o mocy 235kW (320 KM) z normą emisji spalin Euro 6, przyjazny dla środowiska. Pojemność skrzyni ładunkowej to 19 metrów sześciennych.

Urządzenie załadowcze jest przystosowane do pojemników od 120 do 1100 litrów. Myjka wysokociśnieniowa - pojemność zbiornika czystej wody 2250 litrów z przepływem maksymalnym wody 50 l/min. Dwie głowice myjące z czterema dyszami obracającymi się wokół własnej osi za pomocą ciśnienia wody dodatkowo wyposażone w turbo-dysze na każdym z ramion do mycia dna pojemników.

Nowa śmieciarka w MPUK Sp. z o.o. w Świętochłowicach. Nowoczesny sprzęt będzie z pewnością służył naszemu miastu jak i...

Opublikowany przez MPUK Świętochłowice Czwartek, 11 marca 2021