Muzeum Powstań Śląskich zaprasza na wirtualną Noc Muzeów

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zaprasza na Noc Muzeów. Noc inną niż wszystkie, bo odbywać się będzie... w sieci.

Muzeum swiony

W świętochłowickim muzeum w tym roku miała się odbyć Teatralna Noc Muzeów, ale te plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Muzeum jednak nie rezygnuje z wydarzenia, przeniosło je jedynie do sieci. W najbliższą sobotę, 16 maja, w godzinach 20.00 – 22.00 warto zajrzeć na muzealnego Facebook’a. Wśród gości będzie m.in. Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego, który zdradzi nieco teatralnej kuchni oraz Jarosław Bełdowski, właściciel kolekcji plakatów, które pokazywane są w muzeum.

- Jarosław Bełdowski i Jan Planta kustosz naszego muzeum opowiedzą o ciekawych eksponatach, które nie są pokazywane na stałej ekspozycji i nie były u nas nigdy prezentowane. Robert Talarczyk (nasz filmowy Herr Jablonka) opowie po śląsku o teatrze. Wszak jakaś namiastka Teatralnej Nocy Muzeów musi być, bo dyrektor Talarczyk obiecał być gościem tegorocznej Nocy Muzeów już dawno, a "dlo Ślonzoka słowo to rzecz świynto!" - czytamy na stronie Muzeum Powstań Śląskich.

Po dwumiesięcznej przerwie w sieci przedstawiony zostanie także nowy eksponat tygodnia i obraz miesiąca. Będzie też sporo ciekawostek o świętochłowickich klubach sportowych.

fot. Muzeum Powstań Śląskich

djembed