Na Chorzowskiej pojawiły się rusztowania. To znak że rozpoczynają się remonty kamienic

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Lipin a szczególnie ulicy Chorzowskiej. Jak poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej - rozpoczął się remont elewacji jednego z zabytkowych budynków usytuowanych przy tej ulicy. To kamienica z 1910 roku znajdująca się przy Chorzowskiej 99.

Kamienica

Zgodnie z informacjami jakie pojawiły się dzisiaj na stronie internetowej MPGL, będzie to pierwszy od wielu lat budynek w miejskim zasobie mieszkaniowym, który przejdzie tak gruntowną renowację. W tym etapie wyremontowane zostaną elewacje od strony frontowej, wyczyszczone zostaną cegły, uzupełnione fugi a specjalną stylizację przejdzie parter budynku, w którym znajdują się lokale użytkowe.

Ulica Chorzowska jest aktualnie remontowana również przez Tramwaje Śląskie, które kładą tam nowe torowisko. Korzystając z okazji rozpoczęto właśnie remont wspomnianej kamienicy. Rozpięto już rusztowania, na których prowadzone będą prace elewacyjne, dlatego też uprasza się mieszkańców o zwrócenie szczególnej uwagi podczas spacerów ulicą Chorzowską.

Zabytkowa kamienica odzyska blask i będzie stanowiła swego rodzaju monolit ze znajdującym się obok budynkiem Centrum Integracji Społecznej, który przeszedł gruntowny remont w roku 2011. Ogólny zamysł jest taki, aby systematycznie przywracać estetykę w Lipinach - a zwłaszcza tam, gdzie są skupiska zabudowy o charakterze zabytkowym, w pełni użytecznej, zaś zasób jest jeszcze w dostatecznie dobrym stanie technicznym.

Szanowni mieszkańcy, Niezwykle miło nam poinformować o rozpoczęciu remontu elewacji budynku przy ul. Chorzowskiej 99 w...

Opublikowany przez MPGL Świętochłowice Środa, 10 marca 2021

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Festiwal gorczycki

Festiwal im. G. G. Gorczyckiego to 11 świetnych koncertów

Żużel znów w Świętochłowicach Lista startowa zawodów Nice Cup

Żużel znów na Skałce. Lista startowa zawodów Nice Cup

Dzień pamięci ofiar obozu Zgoda w Świętochłowicach

Dzień pamięci ofiar obozu Zgoda w Świętochłowicach

Remont w Świętochłowicach Utrudnienia także dla kierowców z Chorzowa

Przebudowa w Świętochłowicach. Utrudnienia także w Chorzowie