Na Skałce pojawią się nowe bufety. To będzie coś specjalnego!

Inicjatywy społeczne cieszą się w naszym mieście ogromnym powodzeniem, a szczególnie, gdy ich podstawą jest chęć pomocy zwierzętom - w tym przypadku ptakom. Kolejne taka inicjatywa przed nami, na Skałce powstaną bowiem specjalne "Ptasie Bufety".

Na zdjęciu Ptasi Bufet w miejscowości Rumia. Fot: Ptasibufet.com

Z ideą stworzenia w naszym mieście ptasich bufetów wyszła radna Agnieszka Beger. Zgodę wyraziło już miasto, po wcześniejszym rozeznaniu tematu z kierownictwem OSIR Skałka. Ośrodek wydzierżawi pod te urządzenia na razie dwa miejsca. Wkrótce zostaną podjęte decyzje, w którym miejscu staną ptasie bufety.

- Ptasie Bufety to urządzenia, które nie tylko pomagają mieszkańcom dbać o ptaki, ale również spełniają funkcje edukacyjną. Korzystając z tych urządzeń, zwłaszcza młodsi mieszkańcy miasta, pozyskają wiedzę, na temat tego, czym i w jaki sposób należy karmić ptaki - tłumaczy inicjatorka tej idei, radna Agnieszka Beger.

Ludzie często dokarmiają ptaki, ale zwykle używają do tego chleba czy bułek, a to niestety nie jest właściwe pożywienie dla ptactwa wodnego. Korzystając z "Ptasich bufetów" mieszkańcy będą mogli pozyskać właściwą dla ptaków karmę i dokarmiać je, dbając o nasz ekosystem. To będzie dobra lekcja przyrody. Ale czy takie bufety powstaną tylko na Skałce?

- Składając interpelację w sprawie montażu "Ptasich bufetów" wskazałam nie tylko teren OSIR Skalka, ale również okolice innych miejskich stawów. Na chwilę obecną otrzymałam pozytywną odpowiedź i zgodę na ustawienie dwóch takich urządzeń na OSIR Skalka, jednak wierzę, że jeśli urządzenia oraz współpraca z firmą obsługującą "Ptasi bufet" będą się sprawdzać, pojawi się ich więcej w Świętochłowicach - informuje świętochłowicka radna.