Metalowcow

Na ul. Metalowców remontują także przejazd kolejowy

Przebudowa ul. Metalowców to największa w Świętochłowicach inwestycja drogowa w tej kadencji samorządu. Kosztuje blisko 3,2 mln zł, ale nie obejmowała remontu przejazdu kolejowego. Do tej pory, bo już trwają tam prace.

Prace na ul. Metalowców obejmują blisko półkilometrowy odcinek – od przejazdu kolejowego przy hucie do ronda im. św. Jana Pawła II. Poza nową nawierzchnią jezdni będzie nowy chodnik i nowa ścieżka rowerowa. Teraz zakres inwestycji poszerzono o jeszcze jeden element, który znacznie poprawi przejazd.

- Namówiliśmy naszego wielkiego przedsiębiorcę, czyli firmę ArcelorMittal, żeby również swój przejazd kolejowy wyremontowała w ramach tej wielkiej inwestycji – mówi Sławomir Pośpiech, zastępca prezydenta Świętochłowic.

Przebudowa ul. Metalowców zakończy się w sierpniu

Przebudowa ulicy Metalowców obejmuje także wymianę nawierzchni na rondzie im. św. Jana Pawła II.

- Termin jest niezagrożony. Na koniec sierpnia, zgodnie z umową, powinno być to oddane i będzie to oddane – zapewnia Andrzej Suchan, dyrektor ds. technicznych Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Świętochłowicach

Miasto przygotowuje się już do kolejnych drogowych inwestycji. W planach jest przebudowa ul. Łagiewnickiej oraz budowa nowego zjazdu z Drogowej Trasy Średnicowej na tereny inwestycyjne na Uroczysku.

czytaj dyskusję

Polecamy: