Na ul. Metalowców remontują także przejazd kolejowy

Przebudowa ul. Metalowców to największa w Świętochłowicach inwestycja drogowa w tej kadencji samorządu. Kosztuje blisko 3,2 mln zł, ale nie obejmowała remontu przejazdu kolejowego. Do tej pory, bo już trwają tam prace.

Metalowcow

Prace na ul. Metalowców obejmują blisko półkilometrowy odcinek – od przejazdu kolejowego przy hucie do ronda im. św. Jana Pawła II. Poza nową nawierzchnią jezdni będzie nowy chodnik i nowa ścieżka rowerowa. Teraz zakres inwestycji poszerzono o jeszcze jeden element, który znacznie poprawi przejazd.

- Namówiliśmy naszego wielkiego przedsiębiorcę, czyli firmę ArcelorMittal, żeby również swój przejazd kolejowy wyremontowała w ramach tej wielkiej inwestycji – mówi Sławomir Pośpiech, zastępca prezydenta Świętochłowic.

Przebudowa ul. Metalowców zakończy się w sierpniu

Przebudowa ulicy Metalowców obejmuje także wymianę nawierzchni na rondzie im. św. Jana Pawła II.

- Termin jest niezagrożony. Na koniec sierpnia, zgodnie z umową, powinno być to oddane i będzie to oddane – zapewnia Andrzej Suchan, dyrektor ds. technicznych Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Świętochłowicach

Miasto przygotowuje się już do kolejnych drogowych inwestycji. W planach jest przebudowa ul. Łagiewnickiej oraz budowa nowego zjazdu z Drogowej Trasy Średnicowej na tereny inwestycyjne na Uroczysku.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Umswiony22

Urząd Miejski w Świętochłowicach znów zamknięty...

Piknik

Kolejny piknik na świętochłowickiej Skałce

Policja emblemat

Kierowca BMW ze Świętochłowic próbował potrącić...

Piwo po bandzie

Po Bandzie, czyli złocisty napój na odbudowę...