Najczęściej nadawane imiona w Świętochłowicach w 2022 roku

Moda na obco brzmiące imiona zdecydowanie minęła. W 2022 roku w Świętochłowicach rodzice najczęściej decydowali się na te tradycyjne. W mieście najpopularniejsze były Zuzanna i Nikodem.

fot. pixabay.com
Dziecko

Zuzanna to najchętniej wybierane w 2022 r. w Świętochłowicach imię dla dziewczynki. Wybrano je dziewięć razy. Dla chłopców najczęściej decydowano się na imię Nikodem – w mieście przyszło ich na świat siedmiu.

W 2022 r. rodzice stawiali na tradycyjne imiona

Wśród dziewczynek popularna była także: Laura (nadane 5 razy), Wiktoria (nadane 4 razy), Amelia, Marcelina i Pola (nadane 3 razy) oraz Lena, Liliana i Maja (nadane 2 razy). Jeżeli chodzi o chłopców to popularne były także imiona: Igor (nadane 6 razy), Szymon (nadane 5 razy), Franciszek (nadane 4 razy) oraz Miłosz (nadane 5 razy).

W skali całego kraju w 2022 roku rodzice także stawiali tradycyjne imiona. Najwięcej dziewczynek otrzymało imię Zofia, a wśród chłopców – Antoni. Popularne były także Zuzanna, Hanna, Jan oraz Aleksander. W sąsiednim Chorzowie najczęściej wybierano imiona Hanna i Kacper, a w Katowicach Zuzanna i Jakub.

Świetochłowice Orszak Trzech Króli

Może Cię zainteresować:

Orszak Trzech Króli w Świętochłowicach. Przemarsz od kościoła ewangelickiego do katolickiego

Autor: Redakcja NGS24

02/01/2023

Świętochłowice Katowicka 1910

Może Cię zainteresować:

Ulica Katowicka w Świętochłowicach na starych fotografiach i pocztówkach

Autor: Redakcja

20/12/2022