Orszak Trzech Króli w Świętochłowicach. Przemarsz od kościoła ewangelickiego do katolickiego

Przez Świętochłowice po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli. Uroczysty przemarsz rozpocznie się przy kościele ewangelickim i przejdzie do kościoła pw. św. Piotra i Pawła. Wydarzenie organizują wspólnie miasto Świętochłowice i Muzeum Powstań Śląskich.

fot. FB/Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach
Świetochłowice Orszak Trzech Króli

W piątek, 6 stycznia, kościół katolicki obchodzi święto Objawienia Pańskiego, potocznie zwane w Polsce świętem Trzech Króli. Od ponad dziesięciu lat jest to dzień wolny od pracy, a w wielu miastach organizowane są tzw. Orszaki Trzech Króli. Wywodzą się one z polskiej tradycji jasełkowej i kolędniczej i przypomina parady organizowane m.in. w Hiszpanii.

Orszak Trzech Króli przejdzie ul. Katowicką w Świętochłowicach

Po raz kolejny Orszak Trzech Króli przejdzie także przez Świętochłowice. Wyruszy o godz. 17.30 sprzed kościoła ewangelickiego i ulicą Katowicką przejdzie do kościoła pw. św. Piotra i Pawła. Orszak zakończy msza święta o godzinie 18.00.

- Uroczysty przemarsz poprzedzi szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami, która będzie ulokowana na pl. ks. Raabe przy kościele ewangelickim już od godziny 11.00 – informują w Muzeum Powstań Śląskich.

Po mszy świętej w kościele pw. św. Piotra i Pawła odbędzie się Koncert Laureatów XXVIII Konkursu Kolęd i Pastorałek organizowany przez Centrum Kultury Śląskiej.

Orszak Trzech Króli w Świętochłowicach
Orszak Trzech Króli w Świętochłowicach
Boże Narodzenie

Może Cię zainteresować:

Śląskie Boże Narodzenie

Autor: Redakcja NGS24

23/12/2023

Ernest Plucik

Może Cię zainteresować:

Najsłynniejszą akcją była „Wigilia 1944”

Autor: Redakcja NGS24

23/12/2022