Naprawy dróg w Świętochłowicach. Ciężki sprzęt na ul. Ślęzan i Bytomskiej

Slezan

Tegoroczna zima szczególnie mocno dała się we znaki wszystkim, również kierowcom. Liczne uszkodzenia nawierzchni to efekt mrozu, śniegu i soli, których tej zimy było szczególnie dużo. Na szczęście drogowcy są przygotowani i trwają już naprawy oraz remonty.

Jeszcze w lutym 2021 r. odbyła się specjalna kontrola stanu miejskich dróg przy wspólnym udziale inspektorów Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach oraz pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Świętochłowicach. Podczas kontroli ustalono kolejność remontów cząstkowych, biorąc przede wszystkim pod uwagę kategorię dróg, jak i obciążenie drogowe.

W pierwszej kolejności pracownicy spółki wykonali doraźne prace na Drogowej Trasie Średnicowej oraz odcinki z największymi wyrwami ulicy Bytomskiej - czyli miejsca o największym natężeniu ruchu. Obecnie rozpoczęły się już remonty pozostałych, równie ważnych uszkodzeń nawierzchni, w tym przede wszystkim ulicy Ślęzan (od zjazdu z Bytomskiej) oraz samej Bytomskiej - na odcinku od osiedla Brzezina aż do Łagiewnik.

Prace związane są przede wszystkim z usuwaniem uszkodzeń nawierzchni bitumicznych zagrażających bezpieczeństwu ruchu, przeprowadzone będą również zabiegi hamujące proces powiększania się powstałych uszkodzeń. Fragmentami - tak jak na uwiecznionej na zdjęciu ulicy Ślęzan, wymieniona zostanie również podbudowa. Kierowcy muszą liczyć się w związku z tym z chwilowymi utrudnieniami.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Pomocy

Porozumienie w Ośrodku Pomocy Społecznej w...

Biedronka2

Więcej całodobowych Biedronek. Czy są takie w...

Rada biznesu

Władze Świętochłowic spotkały się z...

Dolina sudecka

Dolina Sudecka: Nowa inwestycja mieszkaniowa...