Narkotyki w piwnicy. Zatrzymany diler ze Świętochłowic

Kiedyś w piwnicy trzymało się kompoty czy jakieś konfitury, teraz… narkotyki. Przynajmniej w Świętochłowicach. Policjanci zatrzymali dwudziestotrzyletniego mężczyznę, który właśnie w piwnicy trzymał narkotyki w porcjach przygotowanych do sprzedaży.

Narkotyki w piwnicy...

Kryminalni ze Świętochłowic ustali, że mieszkaniec dzielnicy Lipiny w piwnicy może mieć narkotyki. Postanowili więc sprawdzić ten trop i we wtorek, 14 marca 2023 r. udali się na miejsce. Zatrzymali tam dwudziestotrzyletniego mężczyznę gdy… poszedł do piwnicy, by zapalić jointa.

- W trakcie przeszukania stróże prawa znaleźli amfetaminę i marihuanę. Z przejętych narkotyków można było przygotować w sumie 690 działek dilerskich – informuje mł. asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Trafił pod dozór policji i ma zakaz opuszczania kraju. Grozi mu do 10 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono znalezione przy nim pieniądze.

…i w puszcze po napoju

Z kolei w poniedziałek, 20 marca 2023 r., w dzielnicy Chropaczów wpadł z narkotykami dwudziestosześcioletni mężczyzna. Nie wytrzymał ciśnienia i na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać i schował coś do puszki po napoju.

- W puszce mundurowi ujawnili biały proszek zawinięty w folię aluminiową. Badanie testerem potwierdziło, że jest to amfetamina – dodaje mł. asp. Michał Tomanek.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji psychoaktywnej i jak się okazało był już karany za podobne przestępstwa. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Świętochłowice Handlował podrobionymi Rolexami

Może Cię zainteresować:

Mieszkaniec Świętochłowic handlował podrobionymi Rolexami

Autor: Redakcja NGS24

14/03/2023

Świętochłowice Groził partnerce nożem

Może Cię zainteresować:

Groził partnerce śmiercią. Teraz grożą mu 2 lata więzienia

Autor: Redakcja NGS24

13/03/2023