Nasza Klasa przechodzi do historii. To koniec kultowego portalu!

Portal Nasza-Klasa.pl, później NK.pl był pierwszym na skalę całego kraju portalem społecznościowym, który osiągnął absolutną popularność. Stało się to na długo przed sukcesem Facebooka, a w Polsce prawie każdy chciał mieć tam konto. Dziś oficjalnie poinformowano, że po 15 latach działalności portal zostanie wyłączony.

Nk

Wyłączenie Naszej Klasy zaplanowano w nocy z wtorku 27 lipca na środę 28 lipca. Następnie rozpoczną się prace związane z usuwaniem kont użytkowników, a jest ich kilka milionów. Użytkownicy, którzy zaangażowali tam swoje środki finansowe będą mogli ubiegać się o ich zwrot. Administracja portalu uruchomi w tym celu specjalną procedurę.

W szczytowym okresie popularności na portalu Nasza Klasa zarejestrowanych było nawet 12 milionów użytkowników. Ilość odsłon szła w miliardy, a bywało, że aby zalogować się do serwisu, trzeba było odczekać wiele minut, bo serwery nie nadążały z przepustowością. Mimo tego wszyscy czekali, bo to właśnie tam spędzaliśmy najczęściej czas w internecie.

Fenomen tego portalu przełożył się także na życie w realu, bowiem na ogromną skalę organizowano w całej Polsce spotkania klasowe. Dzięki Naszej Klasie odżywały wspomnienia, a Polacy spotykali się po wielu latach na klasowych spotkaniach, aby powspominać szkolne czasy i dowiedzieć się, co ciekawego słychać u dawnych koleżanek i kolegów ze szkolnej ławy. Wiele takich spotkań odbywało się także w Świętochłowicach. Braliście w nich udział?

czytaj więcej:

Mały Asyż w Tychach

Mały Asyż budowany jest od ponad 20 lat. A to nie koniec

Choinka w Katowicach

Zobaczcie, jak Śląsk czekał na Boże Narodzenie 100 lat temu

Slonsko kuchnia

Erna warzi: przepisy na śląskie makówki, moczkę i karpia

Wakacje w Świętochłowicach na duchowo. Odwiedź miejsca kultu religijnego

Wakacje w Świętochłowicach na duchowo. Odwiedź miejsca kultu

Łowisko komercyjne Bąków "U Babci"

Gdzie łowić bez karty wędkarskiej? Zobacz łowiska na Śląsku

MPUK Świętochłowice rozpoczęło kolejną akcję koszenia trawników

Kosić trawniki w Świętochłowicach, czy nie? Oto jest pytanie

Dominik Borczyk

Historia młodego dawcy szpiku