Nasza Klasa przechodzi do historii. To koniec kultowego portalu!

Portal Nasza-Klasa.pl, później NK.pl był pierwszym na skalę całego kraju portalem społecznościowym, który osiągnął absolutną popularność. Stało się to na długo przed sukcesem Facebooka, a w Polsce prawie każdy chciał mieć tam konto. Dziś oficjalnie poinformowano, że po 15 latach działalności portal zostanie wyłączony.

Nk

Wyłączenie Naszej Klasy zaplanowano w nocy z wtorku 27 lipca na środę 28 lipca. Następnie rozpoczną się prace związane z usuwaniem kont użytkowników, a jest ich kilka milionów. Użytkownicy, którzy zaangażowali tam swoje środki finansowe będą mogli ubiegać się o ich zwrot. Administracja portalu uruchomi w tym celu specjalną procedurę.

W szczytowym okresie popularności na portalu Nasza Klasa zarejestrowanych było nawet 12 milionów użytkowników. Ilość odsłon szła w miliardy, a bywało, że aby zalogować się do serwisu, trzeba było odczekać wiele minut, bo serwery nie nadążały z przepustowością. Mimo tego wszyscy czekali, bo to właśnie tam spędzaliśmy najczęściej czas w internecie.

Fenomen tego portalu przełożył się także na życie w realu, bowiem na ogromną skalę organizowano w całej Polsce spotkania klasowe. Dzięki Naszej Klasie odżywały wspomnienia, a Polacy spotykali się po wielu latach na klasowych spotkaniach, aby powspominać szkolne czasy i dowiedzieć się, co ciekawego słychać u dawnych koleżanek i kolegów ze szkolnej ławy. Wiele takich spotkań odbywało się także w Świętochłowicach. Braliście w nich udział?

czytaj więcej:

Chorzów Dolina Górnika 6

Miejscowi mówią: "Liga". Miejsce poza zgiełkiem w Chorzowie

Bytomska 26

Dom Preisnera w Świętochłowicach. Gmach z wielką historią

Bal karnawałowy

Sylwester przed wojną. Gdzie bawił się Górny Śląsk

Powódź w Świętochłowicach

Powódź stulecia w Świętochłowicach. Minęło już 12 lat!

Wieża wartownicza z Kaliny w Parku Heiloo w Piaśnikach

Schrony i fortyfikacje Świętochłowic na wakacyjną wycieczkę

Kajaki

Sezon kajakowy w pełni. Gdzie na Śląsku popłyniesz kajakiem?

Góra Hugona w Świętochłowicach

Parki, lasy i skwery w Świętochłowicach. Miejsca na spacer