Cyrk

Nie będzie cyrku w Świętochłowicach. Władze miasta zablokowały występ ze względu na zwierzęta

W najbliższy piątek, 21 sierpnia, na terenie świętochłowickiej Skałki planowany był występ Cyrku Arena. Wydarzenie zostało jednak zablokowane przez władze Świętochłowic, ponieważ organizator „wysyła sprzeczne informacje o udziale zwierząt”.

Widowisko "bez udziału zwierząt", ale z "pokazami zwierząt"?

Cyrk Arena, który miał wystąpić w Świętochłowicach na biletach wielkimi literami ogłasza, że to „WIDOWISKO BEZ UDZIAŁU ZWIERZĄT”, ale poniżej drobny drukiem napisane jest m.in., że „Nasze widowisko upiększą pokazy zwierząt: osiołki, lamy, kuce, oraz wielbłądy (…) Atrakcja programu to pokaz lwów”. Także na profilu Cyrku Arena na Facebook’u można przeczytać, że „jeżeli cyrk, to tylko tradycyjny ze zwierzętami”.

- Odwiedzając nasz cyrk mają Państwo jedyną i niepowtarzalną okazję podziwiania na żywo tradycyjnego cyrku ze zwierzętamizachęca Cyrk Arena.

Prezydent Beger: Albo ktoś się zajmuje tresurą zwierząt, albo nie

W związku ze sprzecznymi informacjami u udziale zwierząt prezydent Daniel Beger podjął decyzję o odmowie udostępnienia terenów miejskich pod występ Cyrku Arena.

- Moje stanowisko jest klarowne - mając ciastko, nie można go zjeść i jednocześnie mieć. Albo ktoś się zajmuje tresurą zwierząt, albo nie. W tym przypadku nie ma wyjścia pośredniego – napisał prezydent Beger.

Prezydent Świętochłowic zachęcił także do podpisania się pod petycją o wprowadzenie ustawowego zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach w całym kraju i podkreśla, że sam już tę petycję podpisał.

fot. Facebook/Cyrk-Arena

czytaj dyskusję

Polecamy: