Nie żyje 13-letnia Emilia ze Świętochłowic. Zabił ją czad!

Tragiczne zdarzenie w Świętochłowicach. Czad zabił 13-letnią Emilię. W mediach społecznościowych poinformował o tym prezydent miasta, Daniel Beger. Zaapelował, by instalować czujniki alarmujące o ulatnianiu się tlenku węgla.

Karetka pogotowia

Prezydent Daniel Beger napisał, że jest zdruzgotany śmiercią 13-letniej Emilii i poinformował, że sprawcą tej tragedii jest najcichszy z zabójców – czad.

- Rodzicom Emilii, jej najbliższym i przyjaciołom składam najszczersze kondolencje, choć wiem, że żadne słowa nie są w stanie ukoić bólu straty, którą przeżywacie – napisał prezydent Świętochłowic.

Prezydent apeluje, by instalować czujniki tlenku węgla

Daniel Beger dodał, że ta tragedia zbiegła się z jednym z wydarzeń w ramach akcji „StopCzad” . Uczniowie piątych klas otrzymali czujniki alarmujące o ulatnianiu się tlenku węgla, a strażacy udzielali im instrukcji postępowania w przypadku wykrycia zagrożenia i udzielania pierwszej pomocy.

- Każdego roku w Polsce z powodu zatrucia czadem umiera kilkadziesiąt osób, a nawet kilka tysięcy ulega silnemu podtruciu. Wspólnie musimy zrobić wszystko, by takich tragedii było jak najmniej. Zwracam się do wszystkich rodziców obdarowanych dziś dzieci, aby bezzwłocznie zainstalowali przekazane dziś czujniki – zaapelował Daniel Beger.

Zwrócił się też do pozostałych mieszkańców miasta, by pamiętali, że życie i zdrowie każdego może zależeć właśnie od takiego czujnika.

Jodek potasu

Może Cię zainteresować:

Punkty dystrybucji jodku potasu w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

05/10/2022

Świętochłowice podrobiony towar

Może Cię zainteresować:

Mieszkanka Świętochłowic handlowała podrobionym towarem

Autor: Redakcja NGS24

30/09/2022