Nie żyje Kamil Durczok. Dziennikarz miał zaledwie 53 lata

W tą wiadomość trudno uwierzyć. Jeden z najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy zmarł dziś nad ranem w Katowicach. Miał zaledwie 53 lata.

FB - Kamil Durczok
202 C83 E0 1 D92 4709 A3 C2 0256069 D2 F14

W przeszłości był redaktorem naczelnym Faktów TVN, a także dziennikarzem TVP i jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy ze Śląska. Nie uniknął jednak problemów oraz skandali.

Informacje o śmierci Kamila Durczoka potwierdzili przyjaciele, a w rozmowie z "Pressem" także rodzina. Dziennikarz zmarł we wtorek, 16 listopada, w katowickim szpitalu, a przyczyny jego śmierci nie są jeszcze publicznie znane.

W przeszłości borykał się z problemami zdrowotnymi. W 2003 roku pokonał nowotwór. W 2020 roku w rozmowie z Markiem Czyżem przyznał, że zmagał się z depresją oraz chorobą alkoholową.

Kamil Durczok był gwiazdą mediów

Kamil Durczok to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy ze Śląska. Karierę zaczął podczas studiów na Uniwersytecie Śląskim w Studenckim Radiu EGIDA. W młodym wieku trafił do Radia Katowice, a mając 24 lata został naczelnym radia TOP FM.

Sławę przyniosła mu jednak telewizja. Zaczynał w TVP Katowice i stopniowo piął się w górę po kolejnych szczeblach kariery, aż w 2001 roku został prowadzącym głównego wydania Wiadomości TVP 1. Równolegle prowadził programy publicystyczne czy wieczory wyborcze.