Niebezpieczne znalezisko na Hugobergu w Świętochłowicach. To był niewybuch?

Kilka dni temu w Świętochłowicach pojawili się saperzy. To wynik zgłoszenia o znalezieniu w rejonie Góry Hugona, potocznie zwanej Hugobergiem przedmiotu przypominającego niewybuch. Straż Miejska ostrzega mieszkańców przed takimi sytuacjami.

W dniu 1 lipca ok. godz. 18.30 do dyżurnego KMP w naszym mieście wpłynęło zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku na Górze Hugona (okolice dawnego „Glinioka”). Z informacji wynikało, że dwóch mężczyzn wyciągnęło ze zbiornika wodnego przedmiot przypominający niewybuch - czytamy na oficjalnym profilu Straży Miejskiej w Świętochłowicach

Okazuje się, że na miejscu szybko pojawiła się Policja oraz Straż Miejska. przedstawiciele tych służb zabezpieczali teren znaleziska przez całą noc. Kolejnego dnia pojawił się tam już patrol saperów 6 batalionu powietrznodesantowego z Gliwic, który zajął się sprawdzaniem znaleziska a następnie jego neutralizacją. Dziś wiemy, że znaleziono tam pocisk artyleryjski z okresu II Wojny Światowej. O wyciągnięciu ze zbiornika wodnego niewybuchu o długości blisko 30 cm stróżów prawa powiadomiło dwóch mężczyzn. Był to pocisk moździerzowy.

Strażnicy Miejscy przypominają, że tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne.

Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Szczególnie apelujemy do amatorów pozyskiwania złomu! W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji - apelują strażnicy.
Fot. Straż Miejska Świętochłowice, KMP Świętochłowice

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Swiony noc

Świętochłowice ostatnie w rankingu inwestycji!

Swietochlowice szpital

Koronawirus w świętochłowickim szpitalu!

Plantator

Mieszkaniec Świętochłowic uprawiał konopie w...

Przedszkole miejskie w chropaczowie

Podpisano umowę na remont Przedszkola...