Niedoszły piroman ze Świętochłowic został aresztowany. Na razie na 3 miesiące

Zgodnie z przewidywaniami, mężczyzna, który groził wysadzeniem budynku mieszkalnego przy ul. Kubiny trafił za kraty. Na razie na trzy miesiące, lecz z pewnością to dopiero początek odosobnienia, które go czeka. Szczegółowe informacje w sprawie opublikowała Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach.

60 670803

Decyzją chorzowskiego sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 33-letni świętochłowiczanin, który usiłował sprowadzić zdarzenie zagrażające życiu lokatorów jednego z budynków na terenie miasta. Mężczyzna odgrażał się, że wysadzi kamienicę przy pomocy butli gazowej. Finalnie desperat został obezwładniony przez śląskich konterrorystów, a następnie zatrzymany przez miejscowych mundurowych. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Świętochłowiccy policjanci doprowadzili wczoraj do sądu 33-letniego mieszkańca miasta. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu lokatorów kamienicy oraz mienia. Na wniosek śledczych oraz prokuratora, chorzowski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Desperat najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

O sprawie informowaliśmy już na naszej stronie na początku tygodnia. Do zdarzenia doszło w niedziele po południu. W związku ze zgłoszeniem dotyczącym mężczyzny próbującego wysadzić budynek, do dzielnicy Śródmieście natychmiast pojechali policjanci z miejscowej komendy. Na miejscu okazało się, że w mieszkaniu na poddaszu zabarykadował się 33-letni mężczyzna. Desperat nie otwierał drzwi. Po otworzeniu ich siłowo przez strażaków, mundurowi zastali w środku mężczyznę. Obok niego stała butla z gazem. Mężczyzna odgrażał się, że przy pomocy zapalniczki doprowadzi do jej wybuchu.

Policjanci wspólnie ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach ewakuowali z kamienicy łącznie 18 osób. Mężczyzna nie chciał opuścić mieszkania, pomimo prowadzonych z nim rozmów, najpierw przez świętochłowickich stróżów prawa, a potem przez negocjatorów z Zespołu Negocjatorów Policyjnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Finalnie 33-latek został obezwładniony przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, a następnie zatrzymany przez miejscowych policjantów. Desperat trafił do policyjnej celi. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

czytaj więcej:

Pijany nastolatek zrobił demolkę w Świętochłowicach Grozi mu pięć lat więzienia

Pijany nastolatek zrobił demolkę w Świętochłowicach

Swietochlowice zaginiony piotr stempa

Zaginął Piotr Stempa ze Świętochłowic. Mężczyzna ma 66 lat

Świętochłowice złodziej

Złodziej ze Świętochłowic zatrzymany na gorącym uczynku

112 policja

Stalker nękał swoją byłą partnerkę ze Świętochłowic

W Świętochłowicach zatrzymano mieszkańca Tychów

Miał przy sobie 100 „działek” amfetaminy

Hazard świętochłowice

Koniec dziupli nielegalnego hazardu w centrum Świętochłowic

Poszukiwany jaworek

Poszukiwany Jacek Jaworek. Podejrzany o potrójne zabójstwo