34570ba96cc3a4daee50221a47a4e2ec XL

Niepodległościowe szachy

Rocznica odzyskania niepodległości sprawiła, że 27 października szachy po raz kolejny zawitały do biblioteki. Tego dnia w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej rozegrano Jesienny Turniej Szachowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Przy stolikach zasiadły 34 osoby, a rywalizacja przebiegała pod nadzorem sędziego głównego - Damiana Kuchny oraz sędziów rundowych - Roberta Bakosia i Jerzego Plichty. Walczące o rocznicowe trofeum szachistki i szachiści rywalizowali na dystansie siedmiu rund systemem szwajcarskim, z tempem gry P15 (czyli 15 minut na rozegranie partii). Rozgrywki na 17 szachownicach trwały prawie 3,5 godziny i dostarczyły sporo emocji. Zwycięzców wyłoniono po zakończeniu ostatniej rundy. W poszczególnych grupach rozgrywkowych najwyższe lokaty zajęli:

Kategoria dziewcząt rocznik 2012 - 2006
1. Maja Bryłka – „Jedynka” Świętochłowice
2. Kamila Krawczyk – „Jedynka” Świętochłowice
3. Alicja Kuchna - „Jedynka” Świętochłowice

Kategoria chłopców rocznik 2012 – 2006
1. Szymon Sawicki - „Jedynka” Świętochłowice
2. Paweł Fedynkiewicz - Świętochłowice
3. Piotr Kwapuliński – „Jedynka” Świętochłowice

Kategoria open
1. Tomasz Kułak - Hetman Katowice
2. Krzysztof Kaczmarek - Świętochłowice
3. Daniel Gorcziński - Świętochłowice

Wyżej wymienieni uhonorowani zostali pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi, a pozostali pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz gadżetami.

Jerzy Plichta: W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji kolejnej wspaniałej szachowej imprezy i ufundowali nagrody dla uczestników: Ośrodkowi Sportu i Rekreacji „Skałka”, Miejskiemu Zarządowi Oświaty w Świętochłowicach, Wydziałowi Kultury, Sportu i Promocji Miasta w Świętochłowicach, Firmie TAGMEDIA Tomasza Grudnioka, oraz gospodarzom z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach. Dzięki Wam, tak wiele młodych dziewcząt i chłopców chce rozwijać swoje młode umysły pogłębiając tajniki tej królewskiej gry i zdobywać przyjaciół wśród spotkanych przy szachownicy koleżanek i kolegów.

Tapi

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: