Nietypowa wizyta w świętochłowickiej podstawówce. Uczniów odwiedzili stróże prawa

Dzieci z klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach miały okazję, by spotkać się z funkcjonariuszem. Na rozmowach się nie skończyło. Ciekawscy wsiadali za kierownicę radiowozu i mierzyli służbowy sprzęt.

Policja z wizytą w SP nr 1

Pod mury szkoły podjechał policyjny samochód. Choć maluchy co nieco mają pewnie na sumieniu (jak każdy prawdziwy uczeń), obyło się bez mandatów. Za to ze sporą ilością dobrej zabawy. W ramach cyklu Ciekawe zawody naszych rodziców, uczniowie SP nr 1 zapraszają do siebie mamy i tatów, by opowiedzieli oni o swojej pracy. Takim właśnie gościem stał się ojciec jednego z uczniów klasy 1as. Funkcjonariusz zawitał do sali w służbowym stroju. Razem z nim przydreptał również lubiany przez dzieci towarzysz - pies Sznupek.

Goście przybyli, by opowiedzieć o pracy mundurowych. Pozwolili dzieciom zobaczyć i potrzymać strój czy sprzęt. Maluchy dostały się nawet do radiowozu, oczywiście na siedzenie kierowcy. Pamiątką z tej niecodziennej wizyty były odblaski pomagające zwiększyć bezpieczeństwo młodych pieszych na drodze. Uczniowie otrzymali także książki edukacyjne.

- Serdecznie dziękujemy i zachęcamy wszystkich rodziców do brania aktywnego udziału w lekcjach i opowiadania z wielką przyjemnością i pasją o wykonywanych przez siebie zawodach - zapraszają przedstawiciele szkoły.
Swietochlowice retro zabawy

Może Cię zainteresować:

Zabierz dzieciaki na świeże powietrze. Ruszają Retro Zabawy w Świętochłowicach

Autor: Urszula Gołkowska

31/05/2024

Swietochlowice cwiczenia kalina

Może Cię zainteresować:

Brakuje Ci motywacji do ćwiczeń? Wybierz się nad Staw Kalina, gdzie trwa Aktywna wiosna

Autor: Urszula Gołkowska

29/04/2024