Brakuje Ci motywacji do ćwiczeń? Wybierz się nad Staw Kalina, gdzie trwa Aktywna wiosna

Ciepłe dni trwają w najlepsze. Warto to wykorzystać i wyjść z domu, by trochę rozruszać kości. Fundacja Same Cuda zaprasza, by zażyć aktywności w grupie. Dzięki temu łatwiej nam będzie zacząć czy powrócić do sportu.

Swietochlowice cwiczenia kalina

Aktywna wiosna w Świętochłowicach

W mieście nie brakuje miejsc, gdzie można zadbać o zdrowie i sprawność fizyczną. Jednym z nich jest właśnie teren przy Stawie Kalina. Nie bez przyczyny tę właśnie lokalizację wybrała sobie Fundacja Same Cuda. Każdy chętny może dołączyć do jej inicjatywy pod nazwą Aktywna wiosna. Na czym to polega? Mieszkańcy spotykają się codziennie o 18:00 i wspólnie ćwiczą. Miejscem zbiórki jest plenerowa siłownia. Chętni mogą spróbować swoich sił w spacerach, biegach, rolkach, przejażdżkach rowerowych czy marszach nordic walking. Dzięki wspólnemu podejmowaniu aktywności łatwiej będzie się do nich zmotywować. Warto zrobić to dla samego siebie. Regularna aktywność fizyczna wzmacnia mięśnie, poprawia sprawność, podnosi odporność. To z kolei może się przełożyć na rzadsze wizyty u lekarza. Co więcej, ćwiczenia wykonywane na świeżym powietrzu pozytywnie wpływają na higienę psychiczną oraz ogólne samopoczucie. Dodatkowo dołączenie do inicjatywy to szansa na poznanie nowych ludzi, być może podzielających sportowe zainteresowania i nawiązanie ciekawych znajomości.

- Jeśli zatem masz chęć wyjść na spacer, ale nie masz z kim – przyjdź. Jeśli Twój pies jest dla Ciebie dobrym kompanem, ale czujesz potrzebę także ludzkiego współspacerowicza – przyjdź. Jeśli wychowujesz małe dziecko i tęsknisz za rozmową z dorosłym człowiekiem – przyjdź - zachęcają urzędnicy miejscy.

Ćwiczenia w ramach akcji Aktywna wiosna trwają 30 minut. Można z nich skorzystać codziennie. Kondycja czy doświadczenie nie jest najważniejsze - liczy się chęć i pozytywne nastawienie.

Świętochłowice staw Kalina

Może Cię zainteresować:

Historia świętochłowickiego stawu Kalina. W okresie międzywojennym był miejscem rekreacji i sportów wodnych

Autor: Redakcja NGS24

16/10/2023

Drzewko za dziecko Wyjątkowa akcja w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

„Drzewko za dziecko”. Wyjątkowa akcja w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

23/10/2023