Nocny pożar w centrum Świętochłowic. Ewakuowano 21 osób

21 osób ewakuowano z jednej z kamienic przy ul. Dworcowej w Świętochłowicach. Chodzi o budynek nr 26. Doszło tam do pożaru a wszystko działo się w godzinach nocnych. Ogień pojawił się na strychu budynku.

Psp

Jak podaje PAP - Wojewódzkie Centrum Zarządzana Kryzysowego w Katowicach poinformowało, że do pożaru doszło w trzykondygnacyjnym budynku przy ul. Dworcowej. Na czas prowadzonej akcji ewakuowano z niego 15 osób dorosłych oraz sześcioro dzieci. Nikomu nic się nie stało. Doszło do zaprószenia ognia przez nieznane osoby. Po interwencji strażaków wszyscy wrócili do mieszkań. Wbrew niektórym informacjom opublikowanym w internecie - kamienica nie płonęła.

Kpt. Rafał Binięda z Komendy Miejskiej PSP w Świętochłowicach powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że informację o pożarze strażacy otrzymali po północy.

- Paliło się na strychu tego budynku, przeprowadzona została ewakuacja 21 osób. Na miejscu zdarzenia działało sześć zastępów, 20 strażaków. Na miejscu była także policja i inne służby - czytamy w wypowiedzi dla PAP.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Ajska

Koniec z motocrossem i offroad'em na Ajsce....

Wandal

Z kopniakami do ośrodka pomocy społecznej....

Krasickiego

Zainwestuj w Świętochłowicach. Kup sobie grunt...

Covid

Testy na Covid-19 już w wielu marketach....