MPGL zmienił tabor, w mieście wreszcie jest porządna zwyżka!

Ponad 40 lat liczy sobie zwyżka zamontowana na pojeździe marki Star, z której korzystało do tej pory Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej. Choć korzystało to chyba za dużo powiedziane, stary Star po prostu był tam na stanie. Dziś zaprezentowano wreszcie nowoczesną zwyżkę marki Iveco, którą wraz z pięcioma innymi pojazdami zakupiła spółka mieszkaniowa.

Tabor

Pracy w zasobie mieszkaniowym tradycyjnie jest ogrom, a zwłaszcza z rozpoczęciem wiosny. Na remonty czekają kolejne dachy, naprawy ścian i innego rodzaju prace na wysokości. Dlatego zakup nowej zwyżki był dla spółki absolutną koniecznością. Dzięki niej przede wszystkim zaoszczędzone będą duże koszty, które trzeba było do tej pory ponosić wynajmując taki sprzęt od firm zewnętrznych, a te usługi do najtańszych nie należą. Spółka będzie także wymajmować sprzęt komercyjnie w czasie, gdy nie będzie użytkowany w zasobie i dzięki temu zwiększy swoje przychody.

Zwyżka to jednak nie wszystko. Na ulicach Świętochłowic będzie można zauważyć także kilka innych pojazdów, to cztery pojazdy typu Van - marki Dacia Dokker, które będą służyły pracownikom fizycznym zakładu remontowego, realizującym bezpośrednio prace na zasobie mieszkaniowym. Ponadto samochód typu wywrotka marki Renault Master - czytamy na stronie internetowej MPGL. Jednocześnie spółka już zapowiada wyprzedaż dotychczasowych pojazdów. Ogłoszenia wkrótce mają się pojawić na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Dewiza zarządu jest jednoznaczna:

Od dwóch lat z powodzeniem wdrażamy takie procesy, które z jednej strony dają znaczne oszczędności, a z drugiej - pozwalają na bieżąco modernizować posiadane zasoby sprzętowe. Dzięki takim działaniom, już od dziś na ulicach Świętochłowic, w zasobie zarządzanym przez MPGL będzie można zauważyć nasze nowe samochody. To bardzo ważny krok w kierunku dalszego podnoszenia jakości świadczonych usług.

Nowy Tabor MPGL od dziś na ulicach Świętochłowic 🚙🚚 Szanowni Państwo, niezwykle miło nam poinformować o kolejnych...

Opublikowany przez MPGL Świętochłowice Poniedziałek, 15 marca 2021