Nowy McDonald’s buduje się przy średnicówce. To prawie w Świętochłowicach

Trzeci lokal amerykańskiej sieci powstaje tuż za miedzą, bo w Chorzowie. Trwa już budowa, która zlokalizowana jest przy Drogowej Trasie Średnicowej, co bardzo ważne - tuż przy granicy ze Świętochłowicami.

Mcdonald

Będzie konkurencja dla MAX Burgers

Teren pod nowy lokal amerykańskiej sieci ma blisko 3,8 tys. m² powierzchni i znajduje się przy rondzie obok DTŚ. Po drugiej stronie ronda, już na terenie Świętochłowic przy ul. Żołnierskiej 33, działa MAX Premium Burgers. Restauracja szwedzkiej sieci fastfood została uruchomiona pod koniec 2018 roku i wówczas był to dopiero trzeci taki lokal w Polsce. Teraz będzie miała konkurencję, a wielbiciele burgerów znacznie większy wybór.

Skorzystają mieszkańcy Świętochłowic, którzy z pewnością chętnie będą odwiedzać nową restaurację. Tak blisko naszego miasta jeszcze jej nie było, a mimo wcześniej ukazujących się plotek, raczej to się nie zmieni.

Gdzie powstaje nowy McDonald’s?

Firma już w ubiegłym roku potwierdziła jego lokalizację, a teraz rozpoczęły się prace budowlane.

– Nadal widzimy (…) potencjał w tej lokalizacji i planujemy dalszy rozwój naszej sieci na terenie Chorzowa. Nie będzie to jednak centralna lokalizacja. Obiekt powstanie przy ul. Nomiarki w Chorzowie II, tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej i granicy ze Świętochłowicami – dla portalu miasto.pro mówiła we wrześniu 2020 r. Patrycja Pazio z McDonald’s Polska..

Chorzów był jednym z pierwszych miast w regionie, w którym pojawił się McDonald’s. Przez ponad dwie dekady działał przy ul. Wolności, ale w 2014 roku lokal został zamknięty. Teraz są tam otwarte dwa lokale tej amerykańskiej sieci – przy ul. Katowickiej 118 na trasie do Bytomia oraz przy Drogowej Trasie Średnicowej na wylocie w stronę Katowic.