Nowy plac zabaw powstaje w Chropaczowie. Otwarcie już w maju 2021 r.

Koscielna1

Tegoroczna wiosna w dzielnicy Chropaczów ma przynieść nie tylko zieleń i cieplejsze dni, ale także bardzo ciekawe miejsce atrakcji dla dzieci i młodzieży. Przy ul. Kościelnej powstaje zupełnie nowy plac zabaw, który realizowany jest z budżetu obywatelskiego Świętochłowic.

Ta inwestycja to efekt wieloletnich starań mieszkańców Chropaczowa o rewitalizację znajdującego się tam wcześniej placu zabaw, który, mówiąc potocznie, trąci myszką. Oddano na ten pomysł 478 głosów w edycji 2020 budżetu obywatelskiego. Teren znajdujący się tuż przed placem kościelnym zostanie pięknie zagospodarowany i wyposażony w atrakcje, jakich w tej dzielnicy dotąd nie było. Plac ma być dostępny do użytkowania już w maju 2021 r.

Co ciekawe, inwestycja realizowana jest w pakiecie z jeszcze dwoma innymi - także z budżetu obywatelskiego. To plac przy ul. Mickiewicza w Lipinach (Zielona Enklawa) oraz przy Przedszkolu Miejskim nr 4 na Zgodzie (Sportowy Ogród). Taka forma organizacji tych inwestycji spowodowała, że w każdej z nich będzie więcej urządzeń, niż pierwotnie planowano.

Główną atrakcją nowego placu zabaw będzie specjalny, bezpieczny, linowy małpi gaj. Ponadto wymienione zostaną pozostałe urządzenia, wykonane zostaną chodniki, a na rodziców opiekujących się swoimi pociechami podczas zabaw czekać będą nowe, estetyczne ławki.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Falszywy2

Poszukiwany fałszywy policjant ze...

Covid

Pierwsze przypadki koronawirusa w...

814d386f5c4138112e5fa70430be6661 XL

Akcja „odpady”

DSC 2027

Orientowali się na „Skałce”