Nowy supermarket Dino w Świętochłowicach. Ten sklep rośnie jak na drożdżach!

Na placu budowy nowego marketu Dino widać ogromne postępy robót. Dopiero, co rozpoczęła się ta budowa, a bryła sklepu już stoi i montowany jest dach. Jeśli w takim tempie będą trwały te prace, to na pewno jeszcze w tym roku mieszkańcy Świętochłowic będą mogli robić w nim zakupy.

To pierwszy sklep tej sieci w Świętochłowicach. Powstaje u zbiegu ulic Bytomskiej i Stawowej, tuż przy ogródkach działkowych, naprzeciw znanego stawu Wąwóz. Dino to ogólnopolska marka średniej wielkości marketów spożywczych zlokalizowanych w pobliżu miejsc zamieszkania klientów, które są czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach od 6:00 do 23:00.

Dino jest jedną z najszybciej rosnących sieci na całym rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce i na koniec grudnia 2020 r. obejmowała 1 473 sklepów na terenie całego kraju. Co jednak ciekawe, w pobliżu znajduje się już jeden sklep tej sieci - w Bytomiu - Łagiewnikach, na tzw. Targowisku.

Dino zastąpi mieszkańcom Tesco?

W październiku 2021 roku zamknięte zostanie piaśnickie Tesco, zlokalizowane w centrum handlowym przy ul. Chorzowskiej 19. Nie wiadomo jeszcze, jaki sklep będzie tam dostępny po zamknięciu Tesco, najprawdopodobniej nie będzie to marka Netto.

Zakupy robią tam bardzo często mieszkańcy Piaśnik, a szczególnie chropaczowskich osiedli, którzy teraz będą mieli kolejny market na swoim terenie. Czy ich zakupowe preferencje przeniosą się na Dino? Czas pokaże. Istotnym może być fakt, że ta sieć do swojego sklepu w Świętochłowicach rekrutuje pracowników. Kto wie - być może swoje nowe miejsce pracy znajdą tam obecni pracownicy Tesco?